Kamarád z New Yorku rád jezdí rychle. Nikoho nikdy neohrozil a neomezil, ale když jej potřetí změřili jak na 30 jede 80 miles/hour, šel před soud. Soudce mu nařídil (běžným způsobem) prodat svoje rychlé sportovní auto a doporučil koupit si něco rodinného, levnějšího, pomalejšího. A na 3 měsíce také dostal zákaz řízení "jen tak", s tím, že stále může jezdit autem do práce a za rodinou.

Soudce je moudrý člověk. Nechce toho kamaráda zlikvidovat. Nechce mu sebrat řidičák na rok či dva, nechce aby trpěli jeho děti či práce. Chce jej prostě usměrnit.

Začal jezdit pomalu? Samozřejmě.

Co by se stalo u nás? Sebrání řidičáku, obří pokuta, skandál v médiích, likvidace daného člověka, za rodinou a do práce může rok až dva jezdit maximálně taxíkem.

Ano, kamarád udělal chybu... Ale rozumný stát se od toho fašistického liší v tom, že si to uvědomuje. Lidé dělají chyby, a není potřeba je pokaždé srazit na zem. A v ČR se toto dá vztáhnout na cokoliv, naše likvidační pokuty, likvidační EET, likvidační nutnost reagovat na přání úřadů do několika málo dnů (aniž úřady mají stejnou povinnost), otřesné chování (Městské) Policie, která se snaží nachytat a ne pomáhat...

V Česku zmizela lidskost, stát je tu *proti* lidem, ne proti lumpům, a to i v naprosto nicotných věcech.

Registrace uživatele

Přihlásit se