Najčítanejšie články týždňa [SK]

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (18.9.2017)

18. 09. 2017

Hyundai vstupuje do boja s nemeckými fenoménmi od Audi, Mercedes-Benz a mieri taktiež na BMW radu 3. Škoda Favorit oslavuje 30 rokov a spája značky ako Porsche, či Bertone. Continentalu sa nepozdávajú súčasné pneumatiky a prináša prevratnú novinku. LIFT má zas poslať do dôchodku konvenčné tlmiče a redakcia Autogrip.sk zhŕňa doterajšie dianie na IAA Frankfurt 2017.

Autofans.sk: Genesis G70: Kórejský útok na prémiovú strednú triedu

Vopchať sa do predajnej elity malých sedanov bol sen už mnohých značiek. Jaguar, Alfa Romeo, Lexus a teraz už aj Genesis/Hyundai útočia na veľkú nemeckú trojku. Všetky alternatívy vyrábajú vynikajúce autá, no ich predaje ani len omylom neohrozujú dominanciu Nemcov. Podarí sa triumfovať Juhokórejčanom s novým Genesis G70 a ohroziť dominantú pozíciu nemeckej trojky?

Podkapotou.sk: Mali ste ho aj vy? Pred 30 rokmi mal premiéru model Škoda Favorit

Porsche, Bertone, Hrdlička, Grossglockner...Favorit. Veľkí konštruktéri, veľké mená a jedna československá ikona. Mali ste ho doma aj vy? Aká bola cesta Favoritu počas uplynulých 30 rokov? Redakcia portálu podkapotou.sk prináša príjemné revue na počesť jedného z našich ľudových áut.

Auto.HNonline.sk: Ďalšia prevratná novinka Continentalu. Pneumatiky sa budú vedieť prispôsobiť

Pneumatiky sa fundamentálne za posledné dekády absolútne nezmenili. Na tento fakt sa priebežne pozerá kolektív firmy Continental. Dokonalá prispôsobivosť za každých podmienok, snímače a famózna komunikácia vodiča s cestným povrchom, rovno cez pneumatiku. Pozrite si, ako budú vyzerať pneumatiky budúcnosti.

Auto.Pravda.sk: LIFT chce poslať pružiny a tlmiče dôchodku. Stačiť budú dve tyče

Ďalší revolučný koncept, no tento krát z dielne britského technologického konzorcia LIFT. Sofistikované podvozky dneška stoja na dvoch hlavných princípoch. Pri mohutných a pohodlných limuzínach/SUV, máte k dispozícii tlmenie zo vzduchových vankúšov. Staršie a rozšírenejšie riešenie stojí na princípe vinutých pružín. Jednoducho vyzerajúci koncept využíva zložitý kompozit a piezoelektrický systém.

Autogrip.sk: Reportáž Frankfurt 2017 s veľkou galériou

Nemecko ako kolíska automobilu a naftových motorov musí ponúknuť svetu aj patritčnú show. Hlavne, keď sa Frankfurt už určitú dobu strieda v konaní autosalónu s francúzskym Parížom. Jozef Murárik z portálu Autogrip.sk zamieril na IAA Frankfurt 2017 a priniesol súhrn z doterajšieho konania.

Autor: VB

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (11.9.2017)

11. 09. 2017

Začal sa školský rok a s ním sa mení aj morálka na cestách. Portál Autofans.sk pripravil pre vás detailný prehľad toho, na čo sa môžete tešiť v priebehu autosalónu vo Frankfurte. Eurokomisári začínajú postupne tlačiť na Volkswagen v súvislosti s opravou naftových áut. Nová generácia Porsche Cayenne mieri do výroby a prvý krát bude prebiehať kompletne v Bratislave. Škoda spúšťa predaj svojho nového kompaktného SUV Karoq. Prezrite si jeho ceny.

Podkapotou.sk: Rodičia povedzte deťom, že keď jedno auto zastaví, druhé nemusí

Uplynulý týždeň odštartoval nový školský rok. Samozrejme sme si všetci všimli preplnené cesty, či spustenie podaktorých liniek MHD, ktoré cez leto "odpočívali". My dospelí si s tým každý rok s ľahkosťou poradíme. Čo však vaše ratolesti? Pokiaľ svoje deti púšťate do školy same, určite im venujte chvíľku času za účelom drobnej dopravnej výchovy.

Autofans.sk: IAA 2017: Malý prehľad veľkých premiér

Šéf jedného nemenovaného koncernu nedávno spomenul, že naše autá sa majú nadobro zmeniť. IAA Frankfurt 2017 je práve ten autosalón, kde sa tento rok udeje asi najviac šokujúcich odhalení. Bentley, BMW, Škoda, či Dacia prinesú na výstavu plejádu modelov, v ktorých duchu sa ponesie image ich značiek najbližšie roky. Prezrite si sumár noviniek, ktorých detaily vás zahrnú už v priebehu nasledujúcich dní.

auto.HNonline.sk: Eurokomisia tlačí na Volkswagen. Chce, aby dokončil opravy áut dotknuté škandálom s emisiami

Volkswagen si svojím emisným škandálom zavaril nie len v Spojených štátoch, ale aj v rodnej Európe. Kým v USA porušil Volkswagen svojím podvádzaním emisné normy federálnej vlády prísne na hodnoty oxidu dusíka, v Európe nečestné praktiky poškodzujú práva spotrebiteľa. Týmto pádom začala Eurokomisia konať a na automobilku tlačiť. Odškodnenia sa môžu teoreticky dočkať aj Slováci.

auto.pravda.sk: Spustili výrobu prvého Porsche, ktoré sa kompletne vyrába v Bratislave

Porsche Cayenne je model, ktorý je často označovaný ako záchranca Porsche. Koncern Volkswagen však prvý krát v jeho relatívne krátkej histórii, plánuje nasadiť kompletne celú produkciu do slovenského závodu v Devínskej Novej Vsi. Fabrika pri Bratislave dostala týmto pádom dôveru, na výrobu jedného z najkvalitnejších áut z portfólia koncernu.

BLINNKER: Škoda Karoq: Prezrite si predbežné slovenské ceny

Škoda s odstupom presne jedného roka od prvého predstavenia Škody Kodiaq, nasadzuje do ponuky svoje v poradí druhé SUV. Zachytili sme detaily ponuky a hlavne ceny Škody Karoq, na ktorú sa pomaly rozbiehajú objednávky. Škoda so svojimi SUV prichádza relatívne neskoro, no na predajoch Kodiaqu sa to zatiaľ neodzrkadlilo.

Autor: VB

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (4.9.2017)

04. 09. 2017

Opravy na našich cestách poslednými letnými dňami rozhodne neskončili. Pokiaľ ste sa tešili, že drastické obmedzovanie pohybu klasických áut sú len záležitosťou západnej Európy, máme pre vás zlé správy. Čo sa môže stať, ak sa nepripútate aj na relatívne bezpečných zadných sedadlách? Kedy zvoliť automat a kedy manuál a ako bude vyzerať nástupca Dacie Duster? Práve toto všetko sme sa dozvedeli zo slovenských automobilových médií v priebehu minulého týždňa.

Automix.Atlas.sk: Od pondelku čakajte uzávierky v Košiciach a pri Novej Bani

Stavba a rekonštrukcia slovenských ciest sa netýka len západného Slovenska. S tým však prichádzajú rôzne obmedzenia, obchádzky a komplikácie. Od dnešného dňa počítajte s opravou cestného mosta na štvorprúdovej komunikácií na Triede arm. gen. L. Svobodu na sídlisku Furča v Košiciach. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) taktiež čiastočne uzavrie rýchlostnú cestu R1 pri Novej Bani.

Auto.HNonline.sk: Slovenské mestá chcú zakázať naftové autá

Ani malé Slovensko s relatívne malými mesta neobíde vlna obmedzení súvisiacich s naftovými autami. Výhodou je, že samosprávy a mestá dostanú voľnú ruku pri aplikovaní nových pravidiel. Aj napriek liberálnemu prístupu Ministerstva životného prostredia prejavilo už niekoľko miest záujem o aplikáciu obmedzení.

Podkapotou.zoznam.sk: Ide vám o život! Ak sa nepripútate na zadných sedadlách...

Pokiaľ sa vám pasažier nie je ochotný pripútať na zadných sedadlách, zvážte asertívneší prístup. Rozhodne budete po tejto informácii a ilustračnej ukážke apelovať na pripútanie cestujúcich na zadných sedadlách viac, ako tomu bolo doteraz. Organizácia IIHS, americká obdoba EuroNCAP, vykonala crash testy modelujúce situáciu, kedy pasažier sediaci za vodičom nie je pripútaný.

Autofans.sk: Večná otázka: Manuál či automat?

Aké sú výhody a nevýhody manuálnych a automatických prevodoviek? V ktorých situáciách je rozhodnutie absolútne jednoznačné a v ktorých môžete zostať na pochybách a rozhodnete sa podľa "svojho srdca"? Ako sa zachovať pri kúpe auta a akú si zvoliť prevodovku vám prezradí Peter Mihálik z portálu Autofans.sk.

BLINNKER: Dacia Duster druhej generácie sa predstaví už vo Frankfurte

Najdostupnejšie SUV od firmy, ktorá sa nebojí ľuďom ponúkať dekádu staré technológie v novom balení. Dacia Duster sa ukázala na prvých fotkách so svojím žiarivým exteriérom. Fotografie vnútra, či podrobné technické informácie sa dozvieme už na frankfurtskom autosalóne v horizonte dvoch týždňov. Prečítajte si zatiaľ dostupné informácie o nástupcovi rumunského SUV s francúzskymi génmi.

Autor: VB
Zdroje: Automix.altas.sk, podkapotou.zoznam.sk, auto.hnonline.sk, autofans.sk, DACIA

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (28.8.2017)

28. 08. 2017

Európska únia naďalej tlačí na slovenské špedičné spoločnosti a ďalší futuristický koncept mestskej hromadnej dopravy. Most cez diaľnicu D1 pri Blatnom je od dnešného dňa otvorený a dve podivné a fantastické správy z Ingolstadtu. Teda, z Audi. Vitajte pri výbere najzaujímavejších a najdôležitejších článkov uplynulého týždňa.

Podkapotou.zoznam.sk: Závery summitu zo Salzburgu vnímajú slovenskí dopravcovia so znepokojením

"Kovbojka" súvisiaca s minimálnou mzdou pre vodičov v členských krajinách EÚ pokračuje. Salzburgský summit však pre slovenských podnikateľov v oblasti špedície rozhodne nedopadol pozitívne.

Auto.HNonline.sk: Most nad diaľnicou D1 pri Blatnom konečne otvoria. Vodiči si však nevydýchnu

Nočná mora vodičov dochádzajúcich do Bratislavy po diaľnici D1 sa začína pomaly rozplývať. Od dnešného dňa je oficiálne otvorený most cez diaľnicu D1 pri Blatnom. Obmedzeniam však rozhodne ešte na pár mesiacov neodzvonilo.

Autofans.sk: Audi a Alta Devices: Dotyk slnka

Energia je bez akejkoľvek debaty najdôležitejším elementom okolo nás. Snažíme sa jej vyrobiť čo najviac za čo najmenej a posledné desaťročia aj čo najčistejšie. Audi plánuje pokrývať karosérie svojich áut solárnymi panelmi. Celé karosérie.

Auto.Pravda.sk: Gyrobus: Zachráni dopravu v mestách autobus na dvoch nohách? Postaviť sa dá

Jediným dopravným prostriedkom v mestách, ktorý je imúnny voči zápcham a dopravným kolapsom, je bez debaty metro. Čo majú však robiť mestá, ktoré sú upchaté z vrchu po spodok? Nový koncept ukazuje budúcnosť efektívnej a voči zápcham imúnnej MHD.

Autoviny.sk: Audi prišlo s novým označovaním svojich modelov, ktoré nedáva žiadny zmysel. Posúďte sami!

Začalo s tým BMW, pokračoval Mercedes-Benz a nezmyselné značenia motorizácií nájdete už aj na modeloch značky Jaguar. Audi sa snaží spraviť s označením svojich motorizácií poriadok, no výsledný počin pripomína skôr značenie bielej techniky.

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (21.8.2017)

21. 08. 2017

Nekonečné dohady okolo témy naftových motorov prichádzajú do slepej uličky. Dokonca by to znelo tak, že sa na to všetko môžeme už rovno vykašľať. Bratislavčania sa môžu tešiť na novú sekciu obchvatu mesta, ktorej výstavba by mala začať už koncom mesiaca. Hyundai to nevzdáva s vodíkom a BMW to nevzdáva s krásnym roadsterom Z4, ktorému pripravuje nástupcu. Nakoniec, vedeli ste o Tatre 625? Mala byť pre značku revolúciou, no zabil ju pád opony. Prečítajte si najzaujímavejšie články posledného týždňa na sociálnej sieti Blinnker.

Auto.HNonline.sk: Dohoda o dieseloch takmer vôbec nezlepší situáciu v mestách, tvrdia ekológovia

Nemecké značky sa na takzvanom "dieselovom" summite zaviazali upraviť softvér naftových motorov až na 2,8 miliónoch áut. Organizácia na ochranu životného prostredia Deutsche Umwelthilfe však uvádza, že podľa jej odhadov bude mať táto hromadná úprava len zanedbateľný dopad. Otázka naftových áut teda zostáva skutočne zamotanou a je možné, že značky budú musieť ešte viac poukázať svoje karty.

Podkapotou.zoznam.sk: Stavebné práce na obchvate Bratislavy sa začnú ešte tento mesiac

Práce na diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7, začnú už koncom mesiaca august. Jedným z dôvodov zdržania bola aj nutnosť vyvlastnenia pozemkov pod budúcimi komunikáciami, ktorú umožnila novela zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest. Tá nadobudla svoju platnosť po zrýchlenom režime prijatia už začiatkom júna, po jej májovom predložení na rokovací stôl.

Autofans.sk: Druhé vodíkové auto na ceste

Hyundai to s vodíkom nevzdáva. Nech je diskusia okolo vodíkového pohonu akokoľvek zamotaná, automobilky nad palivovými článkami nelámu palicu. Po vodíkovom SUV ix35 FCEV z roku 2013 prichádza bezmenný crossover s osvieženou technikou. Pod karosériou sa nachádza štvrtá generácia palivových článkov, pochádzajúca z vlastného vývoja značky. Po debute na domácom trhu sa voz dostane do Číny, Severnej Ameriky, ale aj do európskych predajní.

Autogrip.sk: Nový koncept BMW Z4 je úžasný

BMW Z4 bolo vždy tak trochu zabudnutým modelom. Na našich cestách je obrovskou raritou a akosi bežne nepôsobí ani v prímorských bohatších ekonomikách. Nikdy nebolo lacné a ani katastrofálne drahé. BMW sa však tohto modelu nevzdáva a Bavori údajne znižovali náklady na jeho produkciu s japonskou Toyotou. To ale vôbec neznie zle. Čo ale rozhodne zle nevyzerá, je koncept nástupcu predošlej generácie Z4. Viac vám k tomu ale povie Jozef Murárik z portálu Autogrip.

Auto.Pravda.sk: Revolúciu z Kopřivnice zastavil pád opony

Všetci veľmi dobre poznáme papaláške skvosty s menom Tatra 613 a jej ohromnú predchodkyňu, Tatru 603. Je skutočne škoda, že tieto legendy nedostali nástupcu ani len v podobe konceptu. To by ste si mohli povedať len v prípade, pokiaľ by ste nepoznali Tatru 625. Nástupca štátnických limuzín z Kopřivnice mala na prelome režimov zažiť zmenu koncepcie a prísť s niekoľkými revolučnými krokmi pre Tatru. Bohužiaľ, padol režim a program bol nadobro zastavený. Čo všetko však mala 625 obsahovať a ako mal fungovať? Prečítajte si článok Tomáša Andrejčáka z portálu Auto.pravda.sk.

Tie najlepšie články zo slovenského automobilového webu nájdete unikátne zatriedené vo vašej aplikácii Blinnker. S aplikáciou Blinnker vám neujde nič dôležité a nič zbytočné vás nebude otravovať. Stiahnite si Blinnker z Appstore, či Google Play a pridajte sa k nám. Dopravné informácie, novinky, bazár, ŠPZ messenger a mnoho ďalších funkcií.

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (14.8.2017)

14. 08. 2017

Len za uplynulý týždeň sa toho udialo skutočne veľa. Mazda predstavila revolučný motor, ktorý by mal zachrániť "benzínožrútov" na nasledovné roky. Škoda prekvapivo predstaví onedlho novú Felíciu. Kto však starú Felíciu doma máte, portál Autoviny píše o podujatí, ktoré by vás a vaše staré železo mohli zaujímať. Tento týždeň sa opäť potvrdila pravda, že pokiaľ vás nezaujímajú testy nových áut a milujete klasiky, navštívte portál Autofans.sk. Vitajte pri výbere najzaujímavejších článkov uplynulého týždňa.

Podkapotou.sk:
Mazda a jej Skyactiv-X: Spojí svet nafty a benzínu v motore s dvojakým spaľovaním

Ľudia sa začali vyžívať v tom, keď niečomu predpovedajú koniec. Dokážu byť pri tom tak sebaistí, že je to až vtipné a obvzlášť, ak sa to deje na internete. Podobný scenár sa odohráva aj momentálne a "ekoskeptici" začali predpovedať spaľovacím motorom pomalý zánik. Ohromne radi ale sledujeme situáciu, keď týmto "prorokom" zamrzne úsmev na tvári. Mazda sa o takýto jeden moment postarala minulý týždeň, kedy zverejnila svoje plány na predstavenie benzínového motoru bez sviečok. Sledujte, priatelia. Takto sa zachraňuje technologické odvetvie. Kudos, Mazda. Kudos.

Auto.HNonline.sk: Škoda Felícia sa po rokoch vráti. A bude to veľké prekvapenie.

Kedysi štýlový kabriolet pre masy, ešte donedávna ľudové auto. Felície si vytvorili image robotných a snaživých strojov, ktoré slovenskí vodiči kupovali ako čerstvé rožky. Po tom, aké tempo postupne naberajú nie len predaje Škody, ale aj jej vývoj a marketing, prichádza opäť oprášené meno legendy. Novú Felíciu spoznáme už onedlho, no na cesty sa dostane až v roku 2020.

Autoviny.sk/Auto, Motor a Šport: Carbage run je dôkazom, že aj staré autá dokážu prejsť tisíce kilometrov

Pokiaľ ste si buď zaspomínali na Felíciu, prípadne ste si spomenuli, že ešte stále nejakú vlastníte, v tom druhom prípade sa pripravte na veselé čítanie. Carbage run je akýmsi Gumball 3000 pre staré šroty. Jedným z najväčších strašiakov na aute je pre podaktorých počet najazdených kilometrov. Táto exhibícia dokazuje, že počet najazdených kilometrov, či vizuálny stav auta nehovoria prakticky o ničom.

Autobild.sk: Nová finta polície: Vodiči proti nej nemajú šancu

Fintičiek a rád, ako vybabrať s policajnými technológiami bol kedysi plný internet. Karta sa ale definitívne obrátila a dôkazom je aj toto moderné a veľmi jednoduché riešenie. Pred políciou už jednoducho niet úniku. Táto technológia nemá pomôcť len dopravným policajtom, ale taktiež kriminalistom, či poriadkovým jednotkám.

Autofans.sk: Porsche 911: Božská mechanika

Chalani v Autofans dostali do rúk nesmrteľnú legendu. Mladý web postupne prekvapuje a prináša skvelé čítanie, s nápaditým obsahom. Keď robíte na automobilovom webe, potrebujete zaujať. Čím iným zaujať, než výberom áut, ktoré sa rozhodnete spracovať? Približne mesiac dozadu sme si mohli na Autofans prečítať "retrotest" Jaguar MKII. Tento krát prišiel rad na skutočnú legendu. Porsche 911 generácie 901. Nech sa vám páči, je to napísané skutočne skvele.

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (14.7.2017)

14. 07. 2017

Je leto, priatelia. Tým pádom sme pre vás vybrali z posledného týždňa skvelé čítanie do hodacej siete, s pár chrobákmi do hlavy. Portál Autofans.sk si vzal na paškál britskú legendu, ktorá svojho času robila vrásky aj majiteľom Ferrari, či vozov Aston Martin a to za zlomok ceny. Jozef Murárik z Autogrip.sk vyfasoval priam dokonalý Mercedes-AMG na pekný letný týždeň a vietor vo vlasoch nechýbal ani Michaelovi Kasardovi z auto.SME.sk. Mladá krv na auto.hnonline.sk, Radovan Petrík, pripravil zoznam zlozvykov ktorými si ničíme autá a v Británii narazíte na cestách na rôzne nezmary...teda, vraky. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov posledného týždňa.

Autofans.sk: Jaguar Mk. 2: Praotec

BMW M5 je jedným zo symbolov výkonných sedanov, pre svoju históriu a do dnes ikonickú dynamiku v každej jednej generácii. Mercedes-Benz triedy E je momentálnym etalónom svojej triedy z hľadiska technológií a Audi...dohodnime sa, že Audi robí tie veľké zlé autá, na ktorých Jason Statham robí bordel v trhákoch s názvom Kuriér. Čo ak by sa však úžasná dynamika, nadčasové technológie a image zlého chlapca, spojili v jednom aute. Čo ak by však to auto existovalo už pred vyše 50 rokmi. Prečítajte a pozrite si fotografie z fantasticky napísaného článku Martina Ruisla, redaktora portálu Autofans. Budete chcieť cestovať späť v čase.

Autogrip.sk: Mercedes-AMG C43 Kabrio: Riva Aquarama

Pokiaľ neviete čo je Riva Aquarama, nakopnite Google a hľadajte. V krátkosti, ide o extrémne elegantný, príťažlivý a výkonný čln talianskej výroby. Čo má takto fantasticky znejúca vec spoločné s kabrioletom od Mercedes-AMG? My to vieme a vám to ihneď vysvetlí Jozef Murárik z Autogrip.sk. Letný testovací týždeň si užil v spoločnosti vyše 360 koňového Mercedesu evidentne do sýta. To však platilo aj pre jeho peňaženku.

Policajti v Británii zastavili doslova vrak - auto bolo po "oprave"

Je pravda, že vo východnejších krajinách by bolo podobné auto označené za nič nezvyklé. Tu sa však bavíme o Veľkej Británii. Krajine, ktorá začala viac ako dekádu dozadu doslova utláčať motoristov. Absolútne sa teda nečudujeme, že toto auto upútalo pozornosť policajnej hliadky.

Týmto zlozvykom sa vyhnite. Možno o tom ani neviete, no ničíte si auto

10 spôsobov ako schudnúť do troch dní. 7 rád, ako si nájsť správneho partnera do postele a 8 spôsobov, ako mať čo najlepší s....rozumieme sa. Internet je plný nezmyselných rád a rebríčkov zaručene fungujúcich receptov. Tieto však máme radi aj my. Pretože každý z nás prichádza do styku s autom a nikto z nás...teda je nás málo...nie je milionár, aby tieto komplikované stroje ničil na počkanie. Radovan Petrík prišiel s niekoľkými radami pre motoristov, ako sa ubrániť pred skazou vášho auta.

Auto.SME.sk: Otestovali sme skútre od Hondy, na ktorých môžete jazdiť s vodičákom na autá

Cesty sú stále plnšie a plnšie, autá stále drahšie, ceny pohonných hmôt kolíšu ako plťa na vlnách. Je ťažké byť motoristom a jednoduchšie to už asi nikdy nebude. Hýbať sa však potrebujeme a pokiaľ sa pozrieme na vzdialený východ, môžeme sa týmito krajinami inšpirovať aspoň v jednom ohľade. Motorky sú v Ázii taxíkmi, rodinnými kombi, či dodávkami. U nás si však už s B-čkovým vodičákom môžete sadnúť na celkom silné stroje. Michael Kasarda zisťoval výhody a nevýhody.

 

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (26.6.2017)

26. 06. 2017

Posledný týždeň sme dostali odpoveď na otázku, ktoré jazdené autá na trhu maju najnižší počet najazdených kilometrov. Odpoveď na ďalšiu otázku priniesla agentúra J.D.Power, ktorá tvrdí, že nové autá ešte nikdy neboli spoľahlivejšie a na ktoré značky sa obrátiť, ak neradi navštevujeme servisy. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rekonštrukcie Nového mosta. Redakciu Autogripu navštívil príjemne ostrý Seat Leon FR a chalani z Autofans si zaspomínali na šialene „cool“ francúzske kupé MPV, Renault Avantime. Vitajte pri výbere najzaujímavejších článkov posledných dní.

PODKAPOTOU.SK: Chcete jazdené auto? Modely ázijských značiek majú najmenej kilometrov

Stereotypy o „na kosť“ vyjazdených nemeckých modeloch s naftovými motormi celkom nesedia. Raz nájdete auto s odkrútenou cestou na mesiac a späť, inokedy garážového miláčika. Taktiež sa nič nestane, pokiaľ siahnete po Volve s polmiliónovým nájazdom. Pokiaľ máte ale fóbiu z vysokého počtu najazdených kilometrov, je k dispozícii niekoľko inštitúcií, ktoré tento problém riešia. Údajne sú vraj všetky japonské.

AUTO.SME.SK:  Prieskum: Nové autá sú najspoľahlivejšie, aké kedy boli

Samozrejme, modely spred 20 a viac rokov, nemohli ani len logicky prechádzať tak náročnými testami, ako tie dnešné. Testovanie v zime, v lete, na okruhu, za polárnym kruhom, za polárnym kruhom na okruhu...jednoducho, keď to tvrdí J.D.Power, niečo na tom byť musí. Je ale aj celkom prekvapením, ktoré značky excelovali v testoch spoľahlivosti. Kórejci za sebou nechali dokonca aj Porsche.

AUTOFANS.SK: Nevydalo: Renault Avantime

Niekto mal rád toto obdobie, niekto proste nie. Hranaté zadky, odvážny dizajn a rovnako odvážne rozhodnutia managementu. Presne o tomto bol Renault začiatkom 21. storočia. Výsledkom kombinácie týchto všetkých prvkov bol okrem iného Renault Avantime. Pixla s korením rozsypaná do ratatouille. Espace Coupé V6? Prečo nie?...nuž, neskôr prišla otázka, „...ale prečo áno?“.

AUTOGRIP.SK: Test Seat Leon FR 1,8 TSI: Brána do sveta hothatchov

Segmentácia trhu je zdanlivo nekonečná. Stačí sa pozrieť do portfólia (hlavne nemeckých) značiek a začnete uvažovať, či je ešte vo vesmíre dostatok tvarov pre ďalšie modely. Seat Leon prešiel faceliftom a v redakcii Autogripu sa objavil vo veľmi sympatickej konfigurácii. Na pohľad samozrejme nevyzerá zle, no 180 koní, šesťstupňový manuál a nádrž plná benzínu? Je to junior Cupra? Nadpis už čosi naznačuje.

AUTO.HNONLINE.SK: Bratislavčania sa musia pripraviť na obmedzenia. Most SNP prejde rozsiahlou opravou

Kto pravidelne využíva Nový most, je mu jasné, že by zniesol minimálne menší servis cestného povrchu. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rozsiahlej opravy jedného z najikonickejších prvkov Bratislavy. Opravy začnú už 3. júla.

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (19.6.2017)

19. 06. 2017

Na slovenských cestách nás čaká krušné leto a Jaguar „bojuje“ proti autám typu SUV tým najlepším spôsobom. Draho Piok dal dohromady zoznam, aké všetky modely áut bol vyrobené na Slovensku a prečo sa museli Mitsubishi Pajero, alebo Toyota MR2 premenovať, aby nepoburovali zákazníkov. Koniec minulého týždňa uzatvárajú novinárske jazdy a report z fínskej tlačovky Renaultu Koleos, od Jozefa Murárika z portálu Autogrip.sk. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov týždňa.

Podkapotou.sk: V lete zápchy na našich cestách neubudnú, skôr to vyzerá naopak

Turistický ruch a záťaž pre slovenské cesty príde v lete s nárastom záujmu u domácich dovolenkárov. Jednoducho povedané, o 6% viac ľudí plánuje stráviť svoju dovolenku na Slovensku a to znamená jediné. Zápchy, zápchy, zápchy...

Auto.SME.sk: Jaguar predstavil kombi verziu XF Sportbrake

Kým sa nemecká trojica stíha postupne vybavovať novou generáciou modelov typu kombi, do hry vtrhlo Volvo s krásnym V90 a z ničoho nič aj Jaguar. O XF Sportbrake sme si dlho mysleli, že posledná generácia po facelifte bude aj jeho labutia pieseň. Britská šelma však prichádza s novým XF Sportbrake a nám padajú sánky.

Auto.hnonline.sk: Slovensko je vo svete automobilová veľmoc. Pozrite sa, čo všetko sa u nás vyrobilo

Draho Piok sa pozrel na celkom zaujímavú problematiku. Keď sme už takou automobilovou veľmocou (v počte áut vyrobených na obyvateľa), čo všetko sa u nás za ten čas vyrobilo. Od sedemdesiatych rokov až do dnes sa pozeráme na spektrum tak pestré, že sa človeku až veriť nechce. Pritom sme taká malá krajina.

Autofans.sk: 10 automobilov s explicitnými názvami

Už ste možno počuli o Toyote ISIS, či podobných absurditách. Z týchto áut sa podaktoré predávali aj na našom trhu a automobilky majú jediné šťastie, že slovanské jazyky nie sú tak ohromne náchylné na vulgarizmy/pejoratíva, ako napríklad španielčina, alebo francúzština. Pajero, Pinto, Dictator, či MR2...zdá sa vám na týchto názvoch niečo zvláštne? Lebo stovkám miliónov ľudí veru áno.

Autogrip.sk: Prvá jazda: Renault Koleos nie je len mestskou hračkou

Modelov SUV as nevie trh nasýtiť a kým tento trend neprestane v západných krajinách či v Číne, u nás rozhodne neutíchne taktiež. Renault prišiel s prvou generáciou Koleos ešte v čase, kedy SUV-čka neboli takou povinnou jazdou automobiliek, ako je tomu dnes. Taktiež, prvá generácia Koleosu nebola zrovna najkrajším počinom a Renault už dávno nemal tak podarené dizajnérske obdobie, aké má dnes. Prečítajte si prvé dojmy z fínskej prezentácie nového SUV od Jozefa Murárika.

 

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (2.6.2017)

02. 06. 2017

Prešiel ďalší týždeň a síce bol horúci a lenivý, automobilový svet a slovenskí novinári šliapali na plné obrátky. Z vedenia Európskej únie prichádzajú informácie, ktoré nepotešia slovenských dopravcov. Rolls-Royce predstavil aktuálne najdrahšie auto na svete vyrobené kompletne celé na objednávku a BMW i8 v službách Polície Českej republiky, predčasne ukončilo svoju službu. Opel prináša novú Insigniu oficiálne na slovenské cesty a v Autogripe začalo americké leto, ako sa patrí. Vitajte pri výbere týždňa, pripravované redakciou sociálnej siete BLINNKER. Popri veľkých automobilových médiách však predstavujeme prácu našich priateľov z menších webov. Tento týždeň (už tradične), si môžete pozrieť skvelý obsah z webov autofans.sk a autogrip.sk.

 

podkapotou.sk: Európska únia má nápad... Jej „cestný balík“ je pre našich dopravcov neprijateľný

Viselo to doslova vo vzduchu, no podobný krok Európskej únie sme mohli očakávať už pri prvých konfliktoch slovenských dopravcov s nemeckými úradmi. Tento krát je to už oficiálne. Združenie dopravcov Česmad Slovakia tvrdí, že nadchádzajúce kroky Európskej únie rapídnym spôsobom zhoršia podnikateľské prostredie pre slovenských podnikateľov v oblasti špedície.

auto.SME.sk: Rolls-Royce Sweptail je historicky najdrahšie nové auto

Zabudnite na Bugatti, Koenigsegg, Hennessey a podobne bláznivé cestné Condordy. Najdrahším autom sa stal tento týždeň na objednávku vyrobený Rolls-Royce Sweptail. Pokiaľ vám názov tohto modelu nič nehovorí, má to jednoduché vysvetlenie. Sweptail vznikol na objednávku, no nevychádza zo štandardného modelu, ktorý si môžete za stovky tisíc objednať z ponuky.

auto.hnonline.sk: Českí policajti testovali superšportové BMW. Po troch týždňoch ho nabúrali

O tom, že Polícia Českej republiky vyfasovala BMW i8, ste už určite posledné dni počuli. Futuristická diaľničná zbraň je však ž v týchto dňoch minulosťou. Po havárii bola stiahnutá z flotily, no samotný incident nebol úplne košer.

autofans.sk: Opel Insignia GS: Neberie to na ľahkú váhu

Opel posledné roky veľmi sympaticky rastie. Nová Astra je solídne auto a Insignia nemá zlé predpoklady stať sa podobne úspešnou. Ide o krásne auto, ktoré by malo byť podporené slušnou porciou techniky a po vzore automobilky Opel, výnimočnou výbavou z vyšší tried. Skutočne stojí za pozornosť.

Autogrip.sk: Test Ford Mustang GT Convertible: Kráľ leta

Posledným článkom z tohto týždňovej nádielky, je kúsok od Martina Ofúkaného z portálu Autogrip. Začalo leto, Oskar praží a pofukuje príjemný vietor. Prečo nestráviť pár dní v americkej legende...bez strechy ;)

Aktuality z automobilového sveta máte vo svojej dlani vďaka aplikácii BLINNKER pre Android a iPhone.

 

Registrace uživatele

Přihlásit se