Najčítanejšie články týždňa [SK]

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (14.7.2017)

14. 07. 2017

Je leto, priatelia. Tým pádom sme pre vás vybrali z posledného týždňa skvelé čítanie do hodacej siete, s pár chrobákmi do hlavy. Portál Autofans.sk si vzal na paškál britskú legendu, ktorá svojho času robila vrásky aj majiteľom Ferrari, či vozov Aston Martin a to za zlomok ceny. Jozef Murárik z Autogrip.sk vyfasoval priam dokonalý Mercedes-AMG na pekný letný týždeň a vietor vo vlasoch nechýbal ani Michaelovi Kasardovi z auto.SME.sk. Mladá krv na auto.hnonline.sk, Radovan Petrík, pripravil zoznam zlozvykov ktorými si ničíme autá a v Británii narazíte na cestách na rôzne nezmary...teda, vraky. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov posledného týždňa.

Autofans.sk: Jaguar Mk. 2: Praotec

BMW M5 je jedným zo symbolov výkonných sedanov, pre svoju históriu a do dnes ikonickú dynamiku v každej jednej generácii. Mercedes-Benz triedy E je momentálnym etalónom svojej triedy z hľadiska technológií a Audi...dohodnime sa, že Audi robí tie veľké zlé autá, na ktorých Jason Statham robí bordel v trhákoch s názvom Kuriér. Čo ak by sa však úžasná dynamika, nadčasové technológie a image zlého chlapca, spojili v jednom aute. Čo ak by však to auto existovalo už pred vyše 50 rokmi. Prečítajte a pozrite si fotografie z fantasticky napísaného článku Martina Ruisla, redaktora portálu Autofans. Budete chcieť cestovať späť v čase.

Autogrip.sk: Mercedes-AMG C43 Kabrio: Riva Aquarama

Pokiaľ neviete čo je Riva Aquarama, nakopnite Google a hľadajte. V krátkosti, ide o extrémne elegantný, príťažlivý a výkonný čln talianskej výroby. Čo má takto fantasticky znejúca vec spoločné s kabrioletom od Mercedes-AMG? My to vieme a vám to ihneď vysvetlí Jozef Murárik z Autogrip.sk. Letný testovací týždeň si užil v spoločnosti vyše 360 koňového Mercedesu evidentne do sýta. To však platilo aj pre jeho peňaženku.

Policajti v Británii zastavili doslova vrak - auto bolo po "oprave"

Je pravda, že vo východnejších krajinách by bolo podobné auto označené za nič nezvyklé. Tu sa však bavíme o Veľkej Británii. Krajine, ktorá začala viac ako dekádu dozadu doslova utláčať motoristov. Absolútne sa teda nečudujeme, že toto auto upútalo pozornosť policajnej hliadky.

Týmto zlozvykom sa vyhnite. Možno o tom ani neviete, no ničíte si auto

10 spôsobov ako schudnúť do troch dní. 7 rád, ako si nájsť správneho partnera do postele a 8 spôsobov, ako mať čo najlepší s....rozumieme sa. Internet je plný nezmyselných rád a rebríčkov zaručene fungujúcich receptov. Tieto však máme radi aj my. Pretože každý z nás prichádza do styku s autom a nikto z nás...teda je nás málo...nie je milionár, aby tieto komplikované stroje ničil na počkanie. Radovan Petrík prišiel s niekoľkými radami pre motoristov, ako sa ubrániť pred skazou vášho auta.

Auto.SME.sk: Otestovali sme skútre od Hondy, na ktorých môžete jazdiť s vodičákom na autá

Cesty sú stále plnšie a plnšie, autá stále drahšie, ceny pohonných hmôt kolíšu ako plťa na vlnách. Je ťažké byť motoristom a jednoduchšie to už asi nikdy nebude. Hýbať sa však potrebujeme a pokiaľ sa pozrieme na vzdialený východ, môžeme sa týmito krajinami inšpirovať aspoň v jednom ohľade. Motorky sú v Ázii taxíkmi, rodinnými kombi, či dodávkami. U nás si však už s B-čkovým vodičákom môžete sadnúť na celkom silné stroje. Michael Kasarda zisťoval výhody a nevýhody.

 

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (26.6.2017)

26. 06. 2017

Posledný týždeň sme dostali odpoveď na otázku, ktoré jazdené autá na trhu maju najnižší počet najazdených kilometrov. Odpoveď na ďalšiu otázku priniesla agentúra J.D.Power, ktorá tvrdí, že nové autá ešte nikdy neboli spoľahlivejšie a na ktoré značky sa obrátiť, ak neradi navštevujeme servisy. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rekonštrukcie Nového mosta. Redakciu Autogripu navštívil príjemne ostrý Seat Leon FR a chalani z Autofans si zaspomínali na šialene „cool“ francúzske kupé MPV, Renault Avantime. Vitajte pri výbere najzaujímavejších článkov posledných dní.

PODKAPOTOU.SK: Chcete jazdené auto? Modely ázijských značiek majú najmenej kilometrov

Stereotypy o „na kosť“ vyjazdených nemeckých modeloch s naftovými motormi celkom nesedia. Raz nájdete auto s odkrútenou cestou na mesiac a späť, inokedy garážového miláčika. Taktiež sa nič nestane, pokiaľ siahnete po Volve s polmiliónovým nájazdom. Pokiaľ máte ale fóbiu z vysokého počtu najazdených kilometrov, je k dispozícii niekoľko inštitúcií, ktoré tento problém riešia. Údajne sú vraj všetky japonské.

AUTO.SME.SK:  Prieskum: Nové autá sú najspoľahlivejšie, aké kedy boli

Samozrejme, modely spred 20 a viac rokov, nemohli ani len logicky prechádzať tak náročnými testami, ako tie dnešné. Testovanie v zime, v lete, na okruhu, za polárnym kruhom, za polárnym kruhom na okruhu...jednoducho, keď to tvrdí J.D.Power, niečo na tom byť musí. Je ale aj celkom prekvapením, ktoré značky excelovali v testoch spoľahlivosti. Kórejci za sebou nechali dokonca aj Porsche.

AUTOFANS.SK: Nevydalo: Renault Avantime

Niekto mal rád toto obdobie, niekto proste nie. Hranaté zadky, odvážny dizajn a rovnako odvážne rozhodnutia managementu. Presne o tomto bol Renault začiatkom 21. storočia. Výsledkom kombinácie týchto všetkých prvkov bol okrem iného Renault Avantime. Pixla s korením rozsypaná do ratatouille. Espace Coupé V6? Prečo nie?...nuž, neskôr prišla otázka, „...ale prečo áno?“.

AUTOGRIP.SK: Test Seat Leon FR 1,8 TSI: Brána do sveta hothatchov

Segmentácia trhu je zdanlivo nekonečná. Stačí sa pozrieť do portfólia (hlavne nemeckých) značiek a začnete uvažovať, či je ešte vo vesmíre dostatok tvarov pre ďalšie modely. Seat Leon prešiel faceliftom a v redakcii Autogripu sa objavil vo veľmi sympatickej konfigurácii. Na pohľad samozrejme nevyzerá zle, no 180 koní, šesťstupňový manuál a nádrž plná benzínu? Je to junior Cupra? Nadpis už čosi naznačuje.

AUTO.HNONLINE.SK: Bratislavčania sa musia pripraviť na obmedzenia. Most SNP prejde rozsiahlou opravou

Kto pravidelne využíva Nový most, je mu jasné, že by zniesol minimálne menší servis cestného povrchu. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rozsiahlej opravy jedného z najikonickejších prvkov Bratislavy. Opravy začnú už 3. júla.

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (19.6.2017)

19. 06. 2017

Na slovenských cestách nás čaká krušné leto a Jaguar „bojuje“ proti autám typu SUV tým najlepším spôsobom. Draho Piok dal dohromady zoznam, aké všetky modely áut bol vyrobené na Slovensku a prečo sa museli Mitsubishi Pajero, alebo Toyota MR2 premenovať, aby nepoburovali zákazníkov. Koniec minulého týždňa uzatvárajú novinárske jazdy a report z fínskej tlačovky Renaultu Koleos, od Jozefa Murárika z portálu Autogrip.sk. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov týždňa.

Podkapotou.sk: V lete zápchy na našich cestách neubudnú, skôr to vyzerá naopak

Turistický ruch a záťaž pre slovenské cesty príde v lete s nárastom záujmu u domácich dovolenkárov. Jednoducho povedané, o 6% viac ľudí plánuje stráviť svoju dovolenku na Slovensku a to znamená jediné. Zápchy, zápchy, zápchy...

Auto.SME.sk: Jaguar predstavil kombi verziu XF Sportbrake

Kým sa nemecká trojica stíha postupne vybavovať novou generáciou modelov typu kombi, do hry vtrhlo Volvo s krásnym V90 a z ničoho nič aj Jaguar. O XF Sportbrake sme si dlho mysleli, že posledná generácia po facelifte bude aj jeho labutia pieseň. Britská šelma však prichádza s novým XF Sportbrake a nám padajú sánky.

Auto.hnonline.sk: Slovensko je vo svete automobilová veľmoc. Pozrite sa, čo všetko sa u nás vyrobilo

Draho Piok sa pozrel na celkom zaujímavú problematiku. Keď sme už takou automobilovou veľmocou (v počte áut vyrobených na obyvateľa), čo všetko sa u nás za ten čas vyrobilo. Od sedemdesiatych rokov až do dnes sa pozeráme na spektrum tak pestré, že sa človeku až veriť nechce. Pritom sme taká malá krajina.

Autofans.sk: 10 automobilov s explicitnými názvami

Už ste možno počuli o Toyote ISIS, či podobných absurditách. Z týchto áut sa podaktoré predávali aj na našom trhu a automobilky majú jediné šťastie, že slovanské jazyky nie sú tak ohromne náchylné na vulgarizmy/pejoratíva, ako napríklad španielčina, alebo francúzština. Pajero, Pinto, Dictator, či MR2...zdá sa vám na týchto názvoch niečo zvláštne? Lebo stovkám miliónov ľudí veru áno.

Autogrip.sk: Prvá jazda: Renault Koleos nie je len mestskou hračkou

Modelov SUV as nevie trh nasýtiť a kým tento trend neprestane v západných krajinách či v Číne, u nás rozhodne neutíchne taktiež. Renault prišiel s prvou generáciou Koleos ešte v čase, kedy SUV-čka neboli takou povinnou jazdou automobiliek, ako je tomu dnes. Taktiež, prvá generácia Koleosu nebola zrovna najkrajším počinom a Renault už dávno nemal tak podarené dizajnérske obdobie, aké má dnes. Prečítajte si prvé dojmy z fínskej prezentácie nového SUV od Jozefa Murárika.

 

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (2.6.2017)

02. 06. 2017

Prešiel ďalší týždeň a síce bol horúci a lenivý, automobilový svet a slovenskí novinári šliapali na plné obrátky. Z vedenia Európskej únie prichádzajú informácie, ktoré nepotešia slovenských dopravcov. Rolls-Royce predstavil aktuálne najdrahšie auto na svete vyrobené kompletne celé na objednávku a BMW i8 v službách Polície Českej republiky, predčasne ukončilo svoju službu. Opel prináša novú Insigniu oficiálne na slovenské cesty a v Autogripe začalo americké leto, ako sa patrí. Vitajte pri výbere týždňa, pripravované redakciou sociálnej siete BLINNKER. Popri veľkých automobilových médiách však predstavujeme prácu našich priateľov z menších webov. Tento týždeň (už tradične), si môžete pozrieť skvelý obsah z webov autofans.sk a autogrip.sk.

 

podkapotou.sk: Európska únia má nápad... Jej „cestný balík“ je pre našich dopravcov neprijateľný

Viselo to doslova vo vzduchu, no podobný krok Európskej únie sme mohli očakávať už pri prvých konfliktoch slovenských dopravcov s nemeckými úradmi. Tento krát je to už oficiálne. Združenie dopravcov Česmad Slovakia tvrdí, že nadchádzajúce kroky Európskej únie rapídnym spôsobom zhoršia podnikateľské prostredie pre slovenských podnikateľov v oblasti špedície.

auto.SME.sk: Rolls-Royce Sweptail je historicky najdrahšie nové auto

Zabudnite na Bugatti, Koenigsegg, Hennessey a podobne bláznivé cestné Condordy. Najdrahším autom sa stal tento týždeň na objednávku vyrobený Rolls-Royce Sweptail. Pokiaľ vám názov tohto modelu nič nehovorí, má to jednoduché vysvetlenie. Sweptail vznikol na objednávku, no nevychádza zo štandardného modelu, ktorý si môžete za stovky tisíc objednať z ponuky.

auto.hnonline.sk: Českí policajti testovali superšportové BMW. Po troch týždňoch ho nabúrali

O tom, že Polícia Českej republiky vyfasovala BMW i8, ste už určite posledné dni počuli. Futuristická diaľničná zbraň je však ž v týchto dňoch minulosťou. Po havárii bola stiahnutá z flotily, no samotný incident nebol úplne košer.

autofans.sk: Opel Insignia GS: Neberie to na ľahkú váhu

Opel posledné roky veľmi sympaticky rastie. Nová Astra je solídne auto a Insignia nemá zlé predpoklady stať sa podobne úspešnou. Ide o krásne auto, ktoré by malo byť podporené slušnou porciou techniky a po vzore automobilky Opel, výnimočnou výbavou z vyšší tried. Skutočne stojí za pozornosť.

Autogrip.sk: Test Ford Mustang GT Convertible: Kráľ leta

Posledným článkom z tohto týždňovej nádielky, je kúsok od Martina Ofúkaného z portálu Autogrip. Začalo leto, Oskar praží a pofukuje príjemný vietor. Prečo nestráviť pár dní v americkej legende...bez strechy ;)

Aktuality z automobilového sveta máte vo svojej dlani vďaka aplikácii BLINNKER pre Android a iPhone.

 

Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (26.5.2017)

26. 05. 2017

Vitajte pri výbere týždňa zo slovenských automobilových médií. Keďže celé dni trávime na slovenskom automobilovom webe, rozhodli sme sa pripraviť pre vás každý týždeň to najdôležitejšie, čo sa na našich cestách udialo a chystá udiať. Každé automobilové médium na Slovensku je však niečím výnimočné a okrem klasického spravodajstva na nich nájdete aj veľmi dobré čítanie, typické pre daný web a redaktora. Ešte raz, vitajte a zvykajte si. Výber toho najlepšieho nájdete u nás každý piatok podvečer. Taktiež sa k danej problematike radi vyjadríme.

Podkapotou.sk: Poklopkali základný kameň a... 15 kilometrov budú rekonštruovať vyše 600 dní

"Cesta smrti", "tankodrom", alebo "...tá panelovka". Aj takto častoval v okolí veľmi neslávne známu cestu I/65, minister dopravy a výstavby, Arpád Erség. Jozef Vydra zo Zoznamu ale celkom trefne položil otázku, týkajúcu sa doby výstavby a ceny, ktorú chce štát zaplatiť za jeden kilometer. Vysoká cena a extrémna dĺžka trvania výstavby, sú však ministrom odôvodňované vysokou mierou kvality, ktorú štát požaduje od dodávateľov.

auto.SME.sk: Tesla začala vysvetľovať, že Model 3 je horší ako Model S

My len doplníme drobnú informáciu k značeniu ľudového modelu Tesly. V priebehu roku 2015, kedy sa začalo o Tesle Model 3 rozprávať v reálnych kontúrach, vyšiel von prvý neoficiálny názov modelu. Pôvodne sa mala "trojka", volať Model E. Bol tu však malý problém, keďže už existoval Model S a Model X, federálna obchodná inšpekcia nechcela Tesle dovoliť, aby sa ich ponuka vozidiel obsahovala slovo "SEX". Musk sa s tým však snažil za každú cenu vybabrať a tak zmenil "E" na "3". Keď si dáte dokopy tri označenia akutálnych modelov automobilky, vyjde vám reťazec "S3X". Týmto ťahom si však Musk dal tak trošku gól do vlastnej brány. Respektíve, NIE. Zákazníci by si mali najskôr naštudovať, za čo idú skladať zálohu. Pokiaľ v USA padne na Teslu žaloba za tento nezmysel, sme pripravení celkom bez hanby prehlásiť, že daný americký spotrebiteľ je jednoducho ignorant, provokatér a snaží sa len bez práce nahrabať na hlúpom argumente voči firme. Zaujímavé je, že Tesla má jednu z najlepších zákazníckych komunikácií a vzťahov na svete.

auto.HNonline.sk: Toto je najlacnejšie auto sveta. Sedieť v ňom však zrejme nechcete

Najlacnejšie autá na svete pútajú často omnoho viac pozornosti, ako tie najdrahšie. Samozrejme, na prvý pohľad sa to možno nezdá. Keď Dacia začala s predajom Sandera, internet sa išiel zblázniť a záujmom nový ľudový model schová "do vačku" nové chrómované Bugatti, ako nič. Majstrami lacných áut nie sú Rumuni, Francúzi a ani Taliani. Sú nimi Indovia. Vďaka vágnym bezpečnostným reguláciám a chudobnej spotrebiteľskej základni, môžeme sledovať v Indii zrod extrémne lacných a jednoduchých áut. Všetko je to veľká zábava, až kým nepríde EuroNCAP a neoprie tento ľudový model o betónový kváder s testovacou figurínou vo vnútri. Sme teda aj dosť radi, že sa u nás Bajaj Qute nepredáva.

Autofans.sk: 10 šoférskych áut: Part č.3 od 10 do 15 000 €

Vo svete existuje jedna vcelku známa pravda. Ľudia milujú šoférovanie, či sú chudobní, alebo bohatí. Pokiaľ však bohatí nie ste, nič as nedeje. Portál Autofans.sk pripravil už tretie pokračovanie výberu šoférskych áut pre ľudí, čo majú nízky rozpočet a chuť jazdiť. Budete sa však čudovať, čo všetko si môžete v spektre od 10 do 15 tisíc eur dnes zaobstarať. Sú to často vozy, ktoré vám prišli ešte pár rokov dozadu ako nedostupná utópia. Pokiaľ teda máte vyššie spomenutý rozpočet a chcete čo najlepšie nakúpiť, Peťo Mihálik za Autofans.sk vám prichádza na pomoc!

autogrip.sk: Volkswagen má nové GTI. Je ním malý up!

Posledným výkonným drobcom z dielne Volkswagenu bol malý štupel, Lupo GTI. Od doby, kedy ste si mohli kúpiť nové Lupo s nabúšeným motorom, však ubehla už hádam aj dekáda. Volkswagen sa vo svete preslávil okrem iného aj jedným zo svojich prelomových kúskov. Volkswagen Golf GTI začal obrovský kult menom "hot-hatch", kedy priniesol lacné, rýchle a hlavne praktické auto, do každej domácnosti. Golfu však narástol zadok a oproti svojmu predkovi narástol do "mamutích" rozmerov. Malé auto s bláznivým výkonom je však vždy dobrý nápad a už dva roky dozadu avizovaný up! GTI sa stáva skutočnosťou. Sme vážne zvedaví a aj sa celkom na tohto krpca tešíme.

Pokiaľ vás zaujímajú novinky zo slovenského automobilového webu a mnoho viac, stiahnite si aplikáciu BLINNKER pre Andriod, iOS, alebo sa zaregistrujte na blinnker.com. Geolokačný bazár, najvýhodnejšie PZP, to najlepšie zo slovenských automobilových médií a dopravné informácie priamo z našich ciest. Všetko v jednej aplikácii, vo vašej dlani.