Škoda Karoq: Prezrite si predbežné slovenské ceny

Súrodenec väčšieho Kodiaqu vstupuje do predaja. Paradoxne, ešte pred svojou oficiálnou premiérou, ktorá sa má odohrať už budúci týždeň na autosalóne vo Frankfurte. Ďalšou zvláštnosťou nového SUV od Škody je jeho nasadenie do oficiálneho predaja ešte pred samotnými novinárskymi jazdami. Škoda si teda skutočne verí. Z pohľadu na štatistiky predaja sa však česká značka nemá prečo držať späť.

Štyri motory a dva stupne výbavy. Na úvod.

Škoda ponúkne pod kapotu novinky štyri rôzne motory. Ponuka je skutočne pestrá a zaujímavá, čiže by si mal každý nájsť presne to, čo potrebuje. Základnou benzínovou motorizáciou je stále kontroverzný trojvalec 1.0 TSI s výkonom 85 kW/115 koní, v základnej výbave so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Za príplatok 2 000 eur bude k dispozícii ku každej jednej motorizácii sedemstupňová prevodovka DSG. Druhým stupňom v ponuke benzínových motorov bude úplne nový agregát 1.5 TSI, naladený na 110 kW/150 koní. Bez príplatku, taktiež štandardne so šesťstupňovým manuálom.

Napriek cirkusu okolo naftových motorov z diene VW Group, nechýba v ponuke dvojica TDI-čiek. Základnú naftovú motorizáciu reprezentuje štvorvalec 1.6 TDI s výkonom 85 kW/115 koní. Výkon základnej benzínovej a naftovej motorizácie je síce rovnaký, no zásadný rozdiel očakávame v spotrebe, či hodnote maximálneho krútiaceho momentu. Vrchol naftovej ponuky zastáva známy agregát 2.0 TDI s výkonom 110 kW/150 koní, ktorý bude ako jediný motor z ponuky možné kombinovať s pohonom 4x4.

Budúci rok by malo do ponuky motorov pribudnúť silnejšie vyhotovenie jednotky 2.0 TDI s výkonom 140 kW/190 koní. Samozrejme s možnosťou kombinácie s pohonom 4x4, no predbežne s povinnou kombináciou s prevodovkou DSG. Jediná informácia ktorá do budúcna naznačuje možnosť kombinácie benzínového motora a pohonu 4x4 je web Škoda Storyboard, kde sa objavila informácia s možnosťou spriahnutia pohonu 4x4 a motoru 1.5 TSI.

Základ údajne pod 18 000

Júlové informácie o spustení predpredaja novinky v Českej republike naznačovali základnú cenu stanovenú nad 20 000 eur. Aktuálne dve ponúkané výbavy Ambition a Style doplní v dohľadnej dobe nižšie a najlacnejšie vyhotovenie Active. Portál Auto Bild odhaduje, že základné vyhotovenie Škody Karoq vo výbave Active ponúknu Česi za čiastku pod úrovňou 18 000 €. Aktuálne bude teda základná cenovka modelu Karoq vo vyhotovení Ambition stanovená na úrovni 19 770 €.

Stupeň výbavy Ambition zahŕňa 16 palcové disky, vyhrievané predné sedadlá, dvojzónovú klimatizáciu, multifunkčný kožený volant, či voľbu jazdných režimov. Nebude chýbať konektivita cez Bluetooth či USB a šikovný doplnok v podobe 230V zásavky v priestore pre zadných pasažierov. 

Miesto voliteľnej výbavy ponúkne Škoda doplnkové pakety k štandardným stupňom výbavy. Príplatkový paket Ambition Plus, ako vyšší stupeň vyhotovenia Ambition, doplní infotainment Bolero s 8 palcovým dotykovým displejom, alarm, 17 palcové disky kolies, či bezkľúčový prístup.

Vrcholný stupeň výbavy ponesie známe označenie Style. V kombinácii s benzínovým motorom 1.5 TSI má byť k dispozícii od 23 270 eur. Prevedenie Style príde taktiež s príplatkovým paketom Style Plus, čím zákazník získa parkovaciu kameru, infotainment Amundsen s 8 palcovým dotykovým displejom a navigáciou, elektricky ovládané batožinové dvere, či Wi-Fi hotspot.

Príplatky nekončia paketmi "Plus"

K stupňu výbavy Style bude k dispozícii príplatkový paket Comfort, ktorý bude k dispozícii za 849 eur. Style Comfort ponúkne vyhrievanie zadných sedadiel, čelného skla a koženého volantu. Ďalej možnosť kombinácie poťahov s látkovým a koženým vyhotovením, či zadnú lavicu sedadiel zloženú z troch samostatných kresiel.

Paket Safety zahrnie široké pole asistenčných systémov, počnúc senzormi na sledovanie mŕtveho uhla, systém "Lane Assist" pre udržanie auta v jazdnom pruhu, končiac automatickými diaľkovými svetlami, či adaptívnym tempomatom. Paket Style Safety s množstvom asistenčných systémov bude k dispozícii za 699 eur.

Autor: VB
Zdroj: Autobild, ŠKODA, NetCarShow

< BLINNKER magazín [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se