Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (4.9.2017)

Opravy na našich cestách poslednými letnými dňami rozhodne neskončili. Pokiaľ ste sa tešili, že drastické obmedzovanie pohybu klasických áut sú len záležitosťou západnej Európy, máme pre vás zlé správy. Čo sa môže stať, ak sa nepripútate aj na relatívne bezpečných zadných sedadlách? Kedy zvoliť automat a kedy manuál a ako bude vyzerať nástupca Dacie Duster? Práve toto všetko sme sa dozvedeli zo slovenských automobilových médií v priebehu minulého týždňa.

Automix.Atlas.sk: Od pondelku čakajte uzávierky v Košiciach a pri Novej Bani

Stavba a rekonštrukcia slovenských ciest sa netýka len západného Slovenska. S tým však prichádzajú rôzne obmedzenia, obchádzky a komplikácie. Od dnešného dňa počítajte s opravou cestného mosta na štvorprúdovej komunikácií na Triede arm. gen. L. Svobodu na sídlisku Furča v Košiciach. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) taktiež čiastočne uzavrie rýchlostnú cestu R1 pri Novej Bani.

Auto.HNonline.sk: Slovenské mestá chcú zakázať naftové autá

Ani malé Slovensko s relatívne malými mesta neobíde vlna obmedzení súvisiacich s naftovými autami. Výhodou je, že samosprávy a mestá dostanú voľnú ruku pri aplikovaní nových pravidiel. Aj napriek liberálnemu prístupu Ministerstva životného prostredia prejavilo už niekoľko miest záujem o aplikáciu obmedzení.

Podkapotou.zoznam.sk: Ide vám o život! Ak sa nepripútate na zadných sedadlách...

Pokiaľ sa vám pasažier nie je ochotný pripútať na zadných sedadlách, zvážte asertívneší prístup. Rozhodne budete po tejto informácii a ilustračnej ukážke apelovať na pripútanie cestujúcich na zadných sedadlách viac, ako tomu bolo doteraz. Organizácia IIHS, americká obdoba EuroNCAP, vykonala crash testy modelujúce situáciu, kedy pasažier sediaci za vodičom nie je pripútaný.

Autofans.sk: Večná otázka: Manuál či automat?

Aké sú výhody a nevýhody manuálnych a automatických prevodoviek? V ktorých situáciách je rozhodnutie absolútne jednoznačné a v ktorých môžete zostať na pochybách a rozhodnete sa podľa "svojho srdca"? Ako sa zachovať pri kúpe auta a akú si zvoliť prevodovku vám prezradí Peter Mihálik z portálu Autofans.sk.

BLINNKER: Dacia Duster druhej generácie sa predstaví už vo Frankfurte

Najdostupnejšie SUV od firmy, ktorá sa nebojí ľuďom ponúkať dekádu staré technológie v novom balení. Dacia Duster sa ukázala na prvých fotkách so svojím žiarivým exteriérom. Fotografie vnútra, či podrobné technické informácie sa dozvieme už na frankfurtskom autosalóne v horizonte dvoch týždňov. Prečítajte si zatiaľ dostupné informácie o nástupcovi rumunského SUV s francúzskymi génmi.

Autor: VB
Zdroje: Automix.altas.sk, podkapotou.zoznam.sk, auto.hnonline.sk, autofans.sk, DACIA

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se