Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (26.6.2017)

Posledný týždeň sme dostali odpoveď na otázku, ktoré jazdené autá na trhu maju najnižší počet najazdených kilometrov. Odpoveď na ďalšiu otázku priniesla agentúra J.D.Power, ktorá tvrdí, že nové autá ešte nikdy neboli spoľahlivejšie a na ktoré značky sa obrátiť, ak neradi navštevujeme servisy. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rekonštrukcie Nového mosta. Redakciu Autogripu navštívil príjemne ostrý Seat Leon FR a chalani z Autofans si zaspomínali na šialene „cool“ francúzske kupé MPV, Renault Avantime. Vitajte pri výbere najzaujímavejších článkov posledných dní.

PODKAPOTOU.SK: Chcete jazdené auto? Modely ázijských značiek majú najmenej kilometrov

Stereotypy o „na kosť“ vyjazdených nemeckých modeloch s naftovými motormi celkom nesedia. Raz nájdete auto s odkrútenou cestou na mesiac a späť, inokedy garážového miláčika. Taktiež sa nič nestane, pokiaľ siahnete po Volve s polmiliónovým nájazdom. Pokiaľ máte ale fóbiu z vysokého počtu najazdených kilometrov, je k dispozícii niekoľko inštitúcií, ktoré tento problém riešia. Údajne sú vraj všetky japonské.

AUTO.SME.SK:  Prieskum: Nové autá sú najspoľahlivejšie, aké kedy boli

Samozrejme, modely spred 20 a viac rokov, nemohli ani len logicky prechádzať tak náročnými testami, ako tie dnešné. Testovanie v zime, v lete, na okruhu, za polárnym kruhom, za polárnym kruhom na okruhu...jednoducho, keď to tvrdí J.D.Power, niečo na tom byť musí. Je ale aj celkom prekvapením, ktoré značky excelovali v testoch spoľahlivosti. Kórejci za sebou nechali dokonca aj Porsche.

AUTOFANS.SK: Nevydalo: Renault Avantime

Niekto mal rád toto obdobie, niekto proste nie. Hranaté zadky, odvážny dizajn a rovnako odvážne rozhodnutia managementu. Presne o tomto bol Renault začiatkom 21. storočia. Výsledkom kombinácie týchto všetkých prvkov bol okrem iného Renault Avantime. Pixla s korením rozsypaná do ratatouille. Espace Coupé V6? Prečo nie?...nuž, neskôr prišla otázka, „...ale prečo áno?“.

AUTOGRIP.SK: Test Seat Leon FR 1,8 TSI: Brána do sveta hothatchov

Segmentácia trhu je zdanlivo nekonečná. Stačí sa pozrieť do portfólia (hlavne nemeckých) značiek a začnete uvažovať, či je ešte vo vesmíre dostatok tvarov pre ďalšie modely. Seat Leon prešiel faceliftom a v redakcii Autogripu sa objavil vo veľmi sympatickej konfigurácii. Na pohľad samozrejme nevyzerá zle, no 180 koní, šesťstupňový manuál a nádrž plná benzínu? Je to junior Cupra? Nadpis už čosi naznačuje.

AUTO.HNONLINE.SK: Bratislavčania sa musia pripraviť na obmedzenia. Most SNP prejde rozsiahlou opravou

Kto pravidelne využíva Nový most, je mu jasné, že by zniesol minimálne menší servis cestného povrchu. Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, zverejnil plán rozsiahlej opravy jedného z najikonickejších prvkov Bratislavy. Opravy začnú už 3. júla.

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se