Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (26.5.2017)

Vitajte pri výbere týždňa zo slovenských automobilových médií. Keďže celé dni trávime na slovenskom automobilovom webe, rozhodli sme sa pripraviť pre vás každý týždeň to najdôležitejšie, čo sa na našich cestách udialo a chystá udiať. Každé automobilové médium na Slovensku je však niečím výnimočné a okrem klasického spravodajstva na nich nájdete aj veľmi dobré čítanie, typické pre daný web a redaktora. Ešte raz, vitajte a zvykajte si. Výber toho najlepšieho nájdete u nás každý piatok podvečer. Taktiež sa k danej problematike radi vyjadríme.

Podkapotou.sk: Poklopkali základný kameň a... 15 kilometrov budú rekonštruovať vyše 600 dní

"Cesta smrti", "tankodrom", alebo "...tá panelovka". Aj takto častoval v okolí veľmi neslávne známu cestu I/65, minister dopravy a výstavby, Arpád Erség. Jozef Vydra zo Zoznamu ale celkom trefne položil otázku, týkajúcu sa doby výstavby a ceny, ktorú chce štát zaplatiť za jeden kilometer. Vysoká cena a extrémna dĺžka trvania výstavby, sú však ministrom odôvodňované vysokou mierou kvality, ktorú štát požaduje od dodávateľov.

auto.SME.sk: Tesla začala vysvetľovať, že Model 3 je horší ako Model S

My len doplníme drobnú informáciu k značeniu ľudového modelu Tesly. V priebehu roku 2015, kedy sa začalo o Tesle Model 3 rozprávať v reálnych kontúrach, vyšiel von prvý neoficiálny názov modelu. Pôvodne sa mala "trojka", volať Model E. Bol tu však malý problém, keďže už existoval Model S a Model X, federálna obchodná inšpekcia nechcela Tesle dovoliť, aby sa ich ponuka vozidiel obsahovala slovo "SEX". Musk sa s tým však snažil za každú cenu vybabrať a tak zmenil "E" na "3". Keď si dáte dokopy tri označenia akutálnych modelov automobilky, vyjde vám reťazec "S3X". Týmto ťahom si však Musk dal tak trošku gól do vlastnej brány. Respektíve, NIE. Zákazníci by si mali najskôr naštudovať, za čo idú skladať zálohu. Pokiaľ v USA padne na Teslu žaloba za tento nezmysel, sme pripravení celkom bez hanby prehlásiť, že daný americký spotrebiteľ je jednoducho ignorant, provokatér a snaží sa len bez práce nahrabať na hlúpom argumente voči firme. Zaujímavé je, že Tesla má jednu z najlepších zákazníckych komunikácií a vzťahov na svete.

auto.HNonline.sk: Toto je najlacnejšie auto sveta. Sedieť v ňom však zrejme nechcete

Najlacnejšie autá na svete pútajú často omnoho viac pozornosti, ako tie najdrahšie. Samozrejme, na prvý pohľad sa to možno nezdá. Keď Dacia začala s predajom Sandera, internet sa išiel zblázniť a záujmom nový ľudový model schová "do vačku" nové chrómované Bugatti, ako nič. Majstrami lacných áut nie sú Rumuni, Francúzi a ani Taliani. Sú nimi Indovia. Vďaka vágnym bezpečnostným reguláciám a chudobnej spotrebiteľskej základni, môžeme sledovať v Indii zrod extrémne lacných a jednoduchých áut. Všetko je to veľká zábava, až kým nepríde EuroNCAP a neoprie tento ľudový model o betónový kváder s testovacou figurínou vo vnútri. Sme teda aj dosť radi, že sa u nás Bajaj Qute nepredáva.

Autofans.sk: 10 šoférskych áut: Part č.3 od 10 do 15 000 €

Vo svete existuje jedna vcelku známa pravda. Ľudia milujú šoférovanie, či sú chudobní, alebo bohatí. Pokiaľ však bohatí nie ste, nič as nedeje. Portál Autofans.sk pripravil už tretie pokračovanie výberu šoférskych áut pre ľudí, čo majú nízky rozpočet a chuť jazdiť. Budete sa však čudovať, čo všetko si môžete v spektre od 10 do 15 tisíc eur dnes zaobstarať. Sú to často vozy, ktoré vám prišli ešte pár rokov dozadu ako nedostupná utópia. Pokiaľ teda máte vyššie spomenutý rozpočet a chcete čo najlepšie nakúpiť, Peťo Mihálik za Autofans.sk vám prichádza na pomoc!

autogrip.sk: Volkswagen má nové GTI. Je ním malý up!

Posledným výkonným drobcom z dielne Volkswagenu bol malý štupel, Lupo GTI. Od doby, kedy ste si mohli kúpiť nové Lupo s nabúšeným motorom, však ubehla už hádam aj dekáda. Volkswagen sa vo svete preslávil okrem iného aj jedným zo svojich prelomových kúskov. Volkswagen Golf GTI začal obrovský kult menom "hot-hatch", kedy priniesol lacné, rýchle a hlavne praktické auto, do každej domácnosti. Golfu však narástol zadok a oproti svojmu predkovi narástol do "mamutích" rozmerov. Malé auto s bláznivým výkonom je však vždy dobrý nápad a už dva roky dozadu avizovaný up! GTI sa stáva skutočnosťou. Sme vážne zvedaví a aj sa celkom na tohto krpca tešíme.

Pokiaľ vás zaujímajú novinky zo slovenského automobilového webu a mnoho viac, stiahnite si aplikáciu BLINNKER pre Andriod, iOS, alebo sa zaregistrujte na blinnker.com. Geolokačný bazár, najvýhodnejšie PZP, to najlepšie zo slovenských automobilových médií a dopravné informácie priamo z našich ciest. Všetko v jednej aplikácii, vo vašej dlani.

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se