Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (21.8.2017)

Nekonečné dohady okolo témy naftových motorov prichádzajú do slepej uličky. Dokonca by to znelo tak, že sa na to všetko môžeme už rovno vykašľať. Bratislavčania sa môžu tešiť na novú sekciu obchvatu mesta, ktorej výstavba by mala začať už koncom mesiaca. Hyundai to nevzdáva s vodíkom a BMW to nevzdáva s krásnym roadsterom Z4, ktorému pripravuje nástupcu. Nakoniec, vedeli ste o Tatre 625? Mala byť pre značku revolúciou, no zabil ju pád opony. Prečítajte si najzaujímavejšie články posledného týždňa na sociálnej sieti Blinnker.

Auto.HNonline.sk: Dohoda o dieseloch takmer vôbec nezlepší situáciu v mestách, tvrdia ekológovia

Nemecké značky sa na takzvanom "dieselovom" summite zaviazali upraviť softvér naftových motorov až na 2,8 miliónoch áut. Organizácia na ochranu životného prostredia Deutsche Umwelthilfe však uvádza, že podľa jej odhadov bude mať táto hromadná úprava len zanedbateľný dopad. Otázka naftových áut teda zostáva skutočne zamotanou a je možné, že značky budú musieť ešte viac poukázať svoje karty.

Podkapotou.zoznam.sk: Stavebné práce na obchvate Bratislavy sa začnú ešte tento mesiac

Práce na diaľnici D4 a rýchlostnej ceste R7, začnú už koncom mesiaca august. Jedným z dôvodov zdržania bola aj nutnosť vyvlastnenia pozemkov pod budúcimi komunikáciami, ktorú umožnila novela zákona o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľnic a ciest. Tá nadobudla svoju platnosť po zrýchlenom režime prijatia už začiatkom júna, po jej májovom predložení na rokovací stôl.

Autofans.sk: Druhé vodíkové auto na ceste

Hyundai to s vodíkom nevzdáva. Nech je diskusia okolo vodíkového pohonu akokoľvek zamotaná, automobilky nad palivovými článkami nelámu palicu. Po vodíkovom SUV ix35 FCEV z roku 2013 prichádza bezmenný crossover s osvieženou technikou. Pod karosériou sa nachádza štvrtá generácia palivových článkov, pochádzajúca z vlastného vývoja značky. Po debute na domácom trhu sa voz dostane do Číny, Severnej Ameriky, ale aj do európskych predajní.

Autogrip.sk: Nový koncept BMW Z4 je úžasný

BMW Z4 bolo vždy tak trochu zabudnutým modelom. Na našich cestách je obrovskou raritou a akosi bežne nepôsobí ani v prímorských bohatších ekonomikách. Nikdy nebolo lacné a ani katastrofálne drahé. BMW sa však tohto modelu nevzdáva a Bavori údajne znižovali náklady na jeho produkciu s japonskou Toyotou. To ale vôbec neznie zle. Čo ale rozhodne zle nevyzerá, je koncept nástupcu predošlej generácie Z4. Viac vám k tomu ale povie Jozef Murárik z portálu Autogrip.

Auto.Pravda.sk: Revolúciu z Kopřivnice zastavil pád opony

Všetci veľmi dobre poznáme papaláške skvosty s menom Tatra 613 a jej ohromnú predchodkyňu, Tatru 603. Je skutočne škoda, že tieto legendy nedostali nástupcu ani len v podobe konceptu. To by ste si mohli povedať len v prípade, pokiaľ by ste nepoznali Tatru 625. Nástupca štátnických limuzín z Kopřivnice mala na prelome režimov zažiť zmenu koncepcie a prísť s niekoľkými revolučnými krokmi pre Tatru. Bohužiaľ, padol režim a program bol nadobro zastavený. Čo všetko však mala 625 obsahovať a ako mal fungovať? Prečítajte si článok Tomáša Andrejčáka z portálu Auto.pravda.sk.

Tie najlepšie články zo slovenského automobilového webu nájdete unikátne zatriedené vo vašej aplikácii Blinnker. S aplikáciou Blinnker vám neujde nič dôležité a nič zbytočné vás nebude otravovať. Stiahnite si Blinnker z Appstore, či Google Play a pridajte sa k nám. Dopravné informácie, novinky, bazár, ŠPZ messenger a mnoho ďalších funkcií.

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se