Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (2.6.2017)

Prešiel ďalší týždeň a síce bol horúci a lenivý, automobilový svet a slovenskí novinári šliapali na plné obrátky. Z vedenia Európskej únie prichádzajú informácie, ktoré nepotešia slovenských dopravcov. Rolls-Royce predstavil aktuálne najdrahšie auto na svete vyrobené kompletne celé na objednávku a BMW i8 v službách Polície Českej republiky, predčasne ukončilo svoju službu. Opel prináša novú Insigniu oficiálne na slovenské cesty a v Autogripe začalo americké leto, ako sa patrí. Vitajte pri výbere týždňa, pripravované redakciou sociálnej siete BLINNKER. Popri veľkých automobilových médiách však predstavujeme prácu našich priateľov z menších webov. Tento týždeň (už tradične), si môžete pozrieť skvelý obsah z webov autofans.sk a autogrip.sk.

 

podkapotou.sk: Európska únia má nápad... Jej „cestný balík“ je pre našich dopravcov neprijateľný

Viselo to doslova vo vzduchu, no podobný krok Európskej únie sme mohli očakávať už pri prvých konfliktoch slovenských dopravcov s nemeckými úradmi. Tento krát je to už oficiálne. Združenie dopravcov Česmad Slovakia tvrdí, že nadchádzajúce kroky Európskej únie rapídnym spôsobom zhoršia podnikateľské prostredie pre slovenských podnikateľov v oblasti špedície.

auto.SME.sk: Rolls-Royce Sweptail je historicky najdrahšie nové auto

Zabudnite na Bugatti, Koenigsegg, Hennessey a podobne bláznivé cestné Condordy. Najdrahším autom sa stal tento týždeň na objednávku vyrobený Rolls-Royce Sweptail. Pokiaľ vám názov tohto modelu nič nehovorí, má to jednoduché vysvetlenie. Sweptail vznikol na objednávku, no nevychádza zo štandardného modelu, ktorý si môžete za stovky tisíc objednať z ponuky.

auto.hnonline.sk: Českí policajti testovali superšportové BMW. Po troch týždňoch ho nabúrali

O tom, že Polícia Českej republiky vyfasovala BMW i8, ste už určite posledné dni počuli. Futuristická diaľničná zbraň je však ž v týchto dňoch minulosťou. Po havárii bola stiahnutá z flotily, no samotný incident nebol úplne košer.

autofans.sk: Opel Insignia GS: Neberie to na ľahkú váhu

Opel posledné roky veľmi sympaticky rastie. Nová Astra je solídne auto a Insignia nemá zlé predpoklady stať sa podobne úspešnou. Ide o krásne auto, ktoré by malo byť podporené slušnou porciou techniky a po vzore automobilky Opel, výnimočnou výbavou z vyšší tried. Skutočne stojí za pozornosť.

Autogrip.sk: Test Ford Mustang GT Convertible: Kráľ leta

Posledným článkom z tohto týždňovej nádielky, je kúsok od Martina Ofúkaného z portálu Autogrip. Začalo leto, Oskar praží a pofukuje príjemný vietor. Prečo nestráviť pár dní v americkej legende...bez strechy ;)

Aktuality z automobilového sveta máte vo svojej dlani vďaka aplikácii BLINNKER pre Android a iPhone.

 

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se