Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (19.6.2017)

Na slovenských cestách nás čaká krušné leto a Jaguar „bojuje“ proti autám typu SUV tým najlepším spôsobom. Draho Piok dal dohromady zoznam, aké všetky modely áut bol vyrobené na Slovensku a prečo sa museli Mitsubishi Pajero, alebo Toyota MR2 premenovať, aby nepoburovali zákazníkov. Koniec minulého týždňa uzatvárajú novinárske jazdy a report z fínskej tlačovky Renaultu Koleos, od Jozefa Murárika z portálu Autogrip.sk. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov týždňa.

Podkapotou.sk: V lete zápchy na našich cestách neubudnú, skôr to vyzerá naopak

Turistický ruch a záťaž pre slovenské cesty príde v lete s nárastom záujmu u domácich dovolenkárov. Jednoducho povedané, o 6% viac ľudí plánuje stráviť svoju dovolenku na Slovensku a to znamená jediné. Zápchy, zápchy, zápchy...

Auto.SME.sk: Jaguar predstavil kombi verziu XF Sportbrake

Kým sa nemecká trojica stíha postupne vybavovať novou generáciou modelov typu kombi, do hry vtrhlo Volvo s krásnym V90 a z ničoho nič aj Jaguar. O XF Sportbrake sme si dlho mysleli, že posledná generácia po facelifte bude aj jeho labutia pieseň. Britská šelma však prichádza s novým XF Sportbrake a nám padajú sánky.

Auto.hnonline.sk: Slovensko je vo svete automobilová veľmoc. Pozrite sa, čo všetko sa u nás vyrobilo

Draho Piok sa pozrel na celkom zaujímavú problematiku. Keď sme už takou automobilovou veľmocou (v počte áut vyrobených na obyvateľa), čo všetko sa u nás za ten čas vyrobilo. Od sedemdesiatych rokov až do dnes sa pozeráme na spektrum tak pestré, že sa človeku až veriť nechce. Pritom sme taká malá krajina.

Autofans.sk: 10 automobilov s explicitnými názvami

Už ste možno počuli o Toyote ISIS, či podobných absurditách. Z týchto áut sa podaktoré predávali aj na našom trhu a automobilky majú jediné šťastie, že slovanské jazyky nie sú tak ohromne náchylné na vulgarizmy/pejoratíva, ako napríklad španielčina, alebo francúzština. Pajero, Pinto, Dictator, či MR2...zdá sa vám na týchto názvoch niečo zvláštne? Lebo stovkám miliónov ľudí veru áno.

Autogrip.sk: Prvá jazda: Renault Koleos nie je len mestskou hračkou

Modelov SUV as nevie trh nasýtiť a kým tento trend neprestane v západných krajinách či v Číne, u nás rozhodne neutíchne taktiež. Renault prišiel s prvou generáciou Koleos ešte v čase, kedy SUV-čka neboli takou povinnou jazdou automobiliek, ako je tomu dnes. Taktiež, prvá generácia Koleosu nebola zrovna najkrajším počinom a Renault už dávno nemal tak podarené dizajnérske obdobie, aké má dnes. Prečítajte si prvé dojmy z fínskej prezentácie nového SUV od Jozefa Murárika.

 

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se