Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (18.9.2017)

Hyundai vstupuje do boja s nemeckými fenoménmi od Audi, Mercedes-Benz a mieri taktiež na BMW radu 3. Škoda Favorit oslavuje 30 rokov a spája značky ako Porsche, či Bertone. Continentalu sa nepozdávajú súčasné pneumatiky a prináša prevratnú novinku. LIFT má zas poslať do dôchodku konvenčné tlmiče a redakcia Autogrip.sk zhŕňa doterajšie dianie na IAA Frankfurt 2017.

Autofans.sk: Genesis G70: Kórejský útok na prémiovú strednú triedu

Vopchať sa do predajnej elity malých sedanov bol sen už mnohých značiek. Jaguar, Alfa Romeo, Lexus a teraz už aj Genesis/Hyundai útočia na veľkú nemeckú trojku. Všetky alternatívy vyrábajú vynikajúce autá, no ich predaje ani len omylom neohrozujú dominanciu Nemcov. Podarí sa triumfovať Juhokórejčanom s novým Genesis G70 a ohroziť dominantú pozíciu nemeckej trojky?

Podkapotou.sk: Mali ste ho aj vy? Pred 30 rokmi mal premiéru model Škoda Favorit

Porsche, Bertone, Hrdlička, Grossglockner...Favorit. Veľkí konštruktéri, veľké mená a jedna československá ikona. Mali ste ho doma aj vy? Aká bola cesta Favoritu počas uplynulých 30 rokov? Redakcia portálu podkapotou.sk prináša príjemné revue na počesť jedného z našich ľudových áut.

Auto.HNonline.sk: Ďalšia prevratná novinka Continentalu. Pneumatiky sa budú vedieť prispôsobiť

Pneumatiky sa fundamentálne za posledné dekády absolútne nezmenili. Na tento fakt sa priebežne pozerá kolektív firmy Continental. Dokonalá prispôsobivosť za každých podmienok, snímače a famózna komunikácia vodiča s cestným povrchom, rovno cez pneumatiku. Pozrite si, ako budú vyzerať pneumatiky budúcnosti.

Auto.Pravda.sk: LIFT chce poslať pružiny a tlmiče dôchodku. Stačiť budú dve tyče

Ďalší revolučný koncept, no tento krát z dielne britského technologického konzorcia LIFT. Sofistikované podvozky dneška stoja na dvoch hlavných princípoch. Pri mohutných a pohodlných limuzínach/SUV, máte k dispozícii tlmenie zo vzduchových vankúšov. Staršie a rozšírenejšie riešenie stojí na princípe vinutých pružín. Jednoducho vyzerajúci koncept využíva zložitý kompozit a piezoelektrický systém.

Autogrip.sk: Reportáž Frankfurt 2017 s veľkou galériou

Nemecko ako kolíska automobilu a naftových motorov musí ponúknuť svetu aj patritčnú show. Hlavne, keď sa Frankfurt už určitú dobu strieda v konaní autosalónu s francúzskym Parížom. Jozef Murárik z portálu Autogrip.sk zamieril na IAA Frankfurt 2017 a priniesol súhrn z doterajšieho konania.

Autor: VB

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se