Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (14.8.2017)

Len za uplynulý týždeň sa toho udialo skutočne veľa. Mazda predstavila revolučný motor, ktorý by mal zachrániť "benzínožrútov" na nasledovné roky. Škoda prekvapivo predstaví onedlho novú Felíciu. Kto však starú Felíciu doma máte, portál Autoviny píše o podujatí, ktoré by vás a vaše staré železo mohli zaujímať. Tento týždeň sa opäť potvrdila pravda, že pokiaľ vás nezaujímajú testy nových áut a milujete klasiky, navštívte portál Autofans.sk. Vitajte pri výbere najzaujímavejších článkov uplynulého týždňa.

Podkapotou.sk:
Mazda a jej Skyactiv-X: Spojí svet nafty a benzínu v motore s dvojakým spaľovaním

Ľudia sa začali vyžívať v tom, keď niečomu predpovedajú koniec. Dokážu byť pri tom tak sebaistí, že je to až vtipné a obvzlášť, ak sa to deje na internete. Podobný scenár sa odohráva aj momentálne a "ekoskeptici" začali predpovedať spaľovacím motorom pomalý zánik. Ohromne radi ale sledujeme situáciu, keď týmto "prorokom" zamrzne úsmev na tvári. Mazda sa o takýto jeden moment postarala minulý týždeň, kedy zverejnila svoje plány na predstavenie benzínového motoru bez sviečok. Sledujte, priatelia. Takto sa zachraňuje technologické odvetvie. Kudos, Mazda. Kudos.

Auto.HNonline.sk: Škoda Felícia sa po rokoch vráti. A bude to veľké prekvapenie.

Kedysi štýlový kabriolet pre masy, ešte donedávna ľudové auto. Felície si vytvorili image robotných a snaživých strojov, ktoré slovenskí vodiči kupovali ako čerstvé rožky. Po tom, aké tempo postupne naberajú nie len predaje Škody, ale aj jej vývoj a marketing, prichádza opäť oprášené meno legendy. Novú Felíciu spoznáme už onedlho, no na cesty sa dostane až v roku 2020.

Autoviny.sk/Auto, Motor a Šport: Carbage run je dôkazom, že aj staré autá dokážu prejsť tisíce kilometrov

Pokiaľ ste si buď zaspomínali na Felíciu, prípadne ste si spomenuli, že ešte stále nejakú vlastníte, v tom druhom prípade sa pripravte na veselé čítanie. Carbage run je akýmsi Gumball 3000 pre staré šroty. Jedným z najväčších strašiakov na aute je pre podaktorých počet najazdených kilometrov. Táto exhibícia dokazuje, že počet najazdených kilometrov, či vizuálny stav auta nehovoria prakticky o ničom.

Autobild.sk: Nová finta polície: Vodiči proti nej nemajú šancu

Fintičiek a rád, ako vybabrať s policajnými technológiami bol kedysi plný internet. Karta sa ale definitívne obrátila a dôkazom je aj toto moderné a veľmi jednoduché riešenie. Pred políciou už jednoducho niet úniku. Táto technológia nemá pomôcť len dopravným policajtom, ale taktiež kriminalistom, či poriadkovým jednotkám.

Autofans.sk: Porsche 911: Božská mechanika

Chalani v Autofans dostali do rúk nesmrteľnú legendu. Mladý web postupne prekvapuje a prináša skvelé čítanie, s nápaditým obsahom. Keď robíte na automobilovom webe, potrebujete zaujať. Čím iným zaujať, než výberom áut, ktoré sa rozhodnete spracovať? Približne mesiac dozadu sme si mohli na Autofans prečítať "retrotest" Jaguar MKII. Tento krát prišiel rad na skutočnú legendu. Porsche 911 generácie 901. Nech sa vám páči, je to napísané skutočne skvele.

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se