Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (14.7.2017)

Je leto, priatelia. Tým pádom sme pre vás vybrali z posledného týždňa skvelé čítanie do hodacej siete, s pár chrobákmi do hlavy. Portál Autofans.sk si vzal na paškál britskú legendu, ktorá svojho času robila vrásky aj majiteľom Ferrari, či vozov Aston Martin a to za zlomok ceny. Jozef Murárik z Autogrip.sk vyfasoval priam dokonalý Mercedes-AMG na pekný letný týždeň a vietor vo vlasoch nechýbal ani Michaelovi Kasardovi z auto.SME.sk. Mladá krv na auto.hnonline.sk, Radovan Petrík, pripravil zoznam zlozvykov ktorými si ničíme autá a v Británii narazíte na cestách na rôzne nezmary...teda, vraky. Vitajte pri prehľade najzaujímavejších článkov posledného týždňa.

Autofans.sk: Jaguar Mk. 2: Praotec

BMW M5 je jedným zo symbolov výkonných sedanov, pre svoju históriu a do dnes ikonickú dynamiku v každej jednej generácii. Mercedes-Benz triedy E je momentálnym etalónom svojej triedy z hľadiska technológií a Audi...dohodnime sa, že Audi robí tie veľké zlé autá, na ktorých Jason Statham robí bordel v trhákoch s názvom Kuriér. Čo ak by sa však úžasná dynamika, nadčasové technológie a image zlého chlapca, spojili v jednom aute. Čo ak by však to auto existovalo už pred vyše 50 rokmi. Prečítajte a pozrite si fotografie z fantasticky napísaného článku Martina Ruisla, redaktora portálu Autofans. Budete chcieť cestovať späť v čase.

Autogrip.sk: Mercedes-AMG C43 Kabrio: Riva Aquarama

Pokiaľ neviete čo je Riva Aquarama, nakopnite Google a hľadajte. V krátkosti, ide o extrémne elegantný, príťažlivý a výkonný čln talianskej výroby. Čo má takto fantasticky znejúca vec spoločné s kabrioletom od Mercedes-AMG? My to vieme a vám to ihneď vysvetlí Jozef Murárik z Autogrip.sk. Letný testovací týždeň si užil v spoločnosti vyše 360 koňového Mercedesu evidentne do sýta. To však platilo aj pre jeho peňaženku.

Policajti v Británii zastavili doslova vrak - auto bolo po "oprave"

Je pravda, že vo východnejších krajinách by bolo podobné auto označené za nič nezvyklé. Tu sa však bavíme o Veľkej Británii. Krajine, ktorá začala viac ako dekádu dozadu doslova utláčať motoristov. Absolútne sa teda nečudujeme, že toto auto upútalo pozornosť policajnej hliadky.

Týmto zlozvykom sa vyhnite. Možno o tom ani neviete, no ničíte si auto

10 spôsobov ako schudnúť do troch dní. 7 rád, ako si nájsť správneho partnera do postele a 8 spôsobov, ako mať čo najlepší s....rozumieme sa. Internet je plný nezmyselných rád a rebríčkov zaručene fungujúcich receptov. Tieto však máme radi aj my. Pretože každý z nás prichádza do styku s autom a nikto z nás...teda je nás málo...nie je milionár, aby tieto komplikované stroje ničil na počkanie. Radovan Petrík prišiel s niekoľkými radami pre motoristov, ako sa ubrániť pred skazou vášho auta.

Auto.SME.sk: Otestovali sme skútre od Hondy, na ktorých môžete jazdiť s vodičákom na autá

Cesty sú stále plnšie a plnšie, autá stále drahšie, ceny pohonných hmôt kolíšu ako plťa na vlnách. Je ťažké byť motoristom a jednoduchšie to už asi nikdy nebude. Hýbať sa však potrebujeme a pokiaľ sa pozrieme na vzdialený východ, môžeme sa týmito krajinami inšpirovať aspoň v jednom ohľade. Motorky sú v Ázii taxíkmi, rodinnými kombi, či dodávkami. U nás si však už s B-čkovým vodičákom môžete sadnúť na celkom silné stroje. Michael Kasarda zisťoval výhody a nevýhody.

 

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se