Najzaujímavejšie články týždňa zo slovenských automobilových médií (11.9.2017)

Začal sa školský rok a s ním sa mení aj morálka na cestách. Portál Autofans.sk pripravil pre vás detailný prehľad toho, na čo sa môžete tešiť v priebehu autosalónu vo Frankfurte. Eurokomisári začínajú postupne tlačiť na Volkswagen v súvislosti s opravou naftových áut. Nová generácia Porsche Cayenne mieri do výroby a prvý krát bude prebiehať kompletne v Bratislave. Škoda spúšťa predaj svojho nového kompaktného SUV Karoq. Prezrite si jeho ceny.

Podkapotou.sk: Rodičia povedzte deťom, že keď jedno auto zastaví, druhé nemusí

Uplynulý týždeň odštartoval nový školský rok. Samozrejme sme si všetci všimli preplnené cesty, či spustenie podaktorých liniek MHD, ktoré cez leto "odpočívali". My dospelí si s tým každý rok s ľahkosťou poradíme. Čo však vaše ratolesti? Pokiaľ svoje deti púšťate do školy same, určite im venujte chvíľku času za účelom drobnej dopravnej výchovy.

Autofans.sk: IAA 2017: Malý prehľad veľkých premiér

Šéf jedného nemenovaného koncernu nedávno spomenul, že naše autá sa majú nadobro zmeniť. IAA Frankfurt 2017 je práve ten autosalón, kde sa tento rok udeje asi najviac šokujúcich odhalení. Bentley, BMW, Škoda, či Dacia prinesú na výstavu plejádu modelov, v ktorých duchu sa ponesie image ich značiek najbližšie roky. Prezrite si sumár noviniek, ktorých detaily vás zahrnú už v priebehu nasledujúcich dní.

auto.HNonline.sk: Eurokomisia tlačí na Volkswagen. Chce, aby dokončil opravy áut dotknuté škandálom s emisiami

Volkswagen si svojím emisným škandálom zavaril nie len v Spojených štátoch, ale aj v rodnej Európe. Kým v USA porušil Volkswagen svojím podvádzaním emisné normy federálnej vlády prísne na hodnoty oxidu dusíka, v Európe nečestné praktiky poškodzujú práva spotrebiteľa. Týmto pádom začala Eurokomisia konať a na automobilku tlačiť. Odškodnenia sa môžu teoreticky dočkať aj Slováci.

auto.pravda.sk: Spustili výrobu prvého Porsche, ktoré sa kompletne vyrába v Bratislave

Porsche Cayenne je model, ktorý je často označovaný ako záchranca Porsche. Koncern Volkswagen však prvý krát v jeho relatívne krátkej histórii, plánuje nasadiť kompletne celú produkciu do slovenského závodu v Devínskej Novej Vsi. Fabrika pri Bratislave dostala týmto pádom dôveru, na výrobu jedného z najkvalitnejších áut z portfólia koncernu.

BLINNKER: Škoda Karoq: Prezrite si predbežné slovenské ceny

Škoda s odstupom presne jedného roka od prvého predstavenia Škody Kodiaq, nasadzuje do ponuky svoje v poradí druhé SUV. Zachytili sme detaily ponuky a hlavne ceny Škody Karoq, na ktorú sa pomaly rozbiehajú objednávky. Škoda so svojimi SUV prichádza relatívne neskoro, no na predajoch Kodiaqu sa to zatiaľ neodzrkadlilo.

Autor: VB

< Najčítanejšie články týždňa [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se