Do slovenského startupu Blinnker.com vstúpil investor

Blinnker.com je slovenský startup, ktorý vytvoril prvú komplexnú sociálnu sieť pre motoristov. Nápad zaujal investičný fond Miller Invest.

Press release

Bratislava, 19. december 2016 – Blinnker.com  sociálna sieť pre motoristov, získava investíciu vo výške 600 tisíc  €. Túto čiastku prináša do spoločnosti slovenský investičný fond Miller Invest, a.s., výmenou za 20% podielu v spoločnosti, čo znamená valuáciu Blinnkeru na hodnotu    troch miliónov eur.

Cieľom investície je naďalej rozvíjať najmä funkcie bazáru (predaj áut) a bazáru naruby (dopyt po autách), PZP a ďalšie poistenia, ako aj napojenie na svet IoT (či už Bluetooth OBD II krabičky, alebo napojenie na projekt Chytré auto od T-Mobile.cz).

“V startupe Blinnker.com vidíme veľký potenciál. Sme presvedčení, že aj vďaka našej investícii bude môcť Blinnker.com naďalej rozvíjať svoje funkcionality a stane sa obľúbenou a vyhľadávanou sociálnou sieťou pre všetkých motoristov na celom svete,” povedal Michal Suchoba, zástupca investičnej spoločnosti Miller Invest, a.s. 

Blinnker.com ponúka prehľadne na jednom mieste všetko o autách. Užívatelia si tu môžu pridať svoje autá, chváliť sa nimi, alebo diskutovať o nich. Taktiež môžu nahrávať fotky svojich vysnívaných športiakov, vystavovať na obdiv svoje „vytunené“ vozidlá, dopytovať sa po nich, predávať ich a poistiť si ich.

 K ďalším funkciám Blinnkeru patria taktiež dopravné spravodajstvo a ŠPZ Messenger, funkcionalita, ktorá umožňuje poslať správu inému vodičovi pomocou štátnej poznávacej značky jeho vozidla.

“V budúcnosti plánujeme do našej siete pripojiť aj servisy a ďalšie služby súvisiace s motorizmom. Vďaka získanej investícii chceme vylepšovať a rozvíjať funkcionality sociálnej siete tak, aby sa stala prvou voľbou motoristov a miestom, kde sa stretávajú všetci užívatelia áut,” hovorí Martin Szotkovski, zakladateľ a CEO spoločnosti Blinnker.com.

Oproti iným platformám v Čechách či na Slovensku ponúka Blinnker nielen modernú webovú verziu, ale aj natívne aplikácie pre Android a iOS. Mobilné aplikácie zamerané na predaj áut (teda iba menšia časť celej funkčnosti Blinnkeru) dosahujú pritom v susednom Nemecku desiatky miliónov stiahnutí.

Pridanie auta v Blinnkeri je veľmi jednoduché. V mobilnej aplikácii sa auto dá jednoducho nafotiť, z prehľadného zoznamu je možnosť zvoliť si výrobcu a model vozidla a  všetko je publikované a pripravené k prezentácii či predaju.

Blinnker aplikácia je pre užívateľov k dispozícii zdarma.


O spoločnosti Blinnker.com a.s.

Blinnker.com je prvá sociálna sieť pre motoristov ktorá nielenže spája výhody facebooku, wazeu či instagramu, ale poskytuje motoristom aj užitočné služby týkajúce sa predaja či kúpy áut, PZP, dopravné spravodajstvo a ďalšie funkcionality. Blinnker.com je dostupný nielen cez webovú verziu, ale aj ako natívna aplikácia pre oparačný systém Andriod a iOS. Spoluzakladateľmi spoločnosti  sú Martin Szotkovski (CEO), Roman Procházka (CSO) a Radek Hulán (CTO). Investorom je spoločnosť Miller Invest a.s. 

Blinnker.com, a.s. má svoje sídlo v Bratislave, pričom marketing, obchod a vývoj mobilných aplikácii sa nachádzajú v Žiline a webové a serverové technológie sa navrhujú v Plzni.

V súčasnosti  funguje Blinnker vo verejnej beta verzii, ostré spustenie všetkých funkcií sa plánuje vo februári 2017.

Projekt Blinnker.com získal podporu Microsoftu v rámci Bizspark+ programu, používa jeho cloudové technológie (Azure) pre zaistenie škálovania a potrebných služieb.

Kontakty

Richard Fides | managing director
Grape PR s.r.o., Košická 49, Bratislava
Tel. +421 905 11 00 99, @ richard.fides@grapepr.sk

Soňa Čeredejevová | marketing director
Blinnker.com a.s., Jégeho 2, Bratislava
Tel. +421 915 390 456,  @ sona@blinnker.com

Registrace uživatele

Přihlásit se