Do slovenského startupu Blinnker.com vstoupil investor

Blinnker.com je slovenský startup, který vytvořil první komplexní sociální síť pro motoristy. Nápad zaujal investiční fond Miller Invest.

Press release

Bratislava, 19. prosinec 2016 - Blinnker.com, sociální síť pro motoristy, získává investici ve výši 600 tisíc €. Tuto částku přináší do společnosti slovenský investiční fond Miller Invest, a.s., výměnou za 20% podílu ve společnosti, což znamená valuaci Blinnkeru na hodnotu osmdesáti miliónů Kč.

Cílem investice je nadále rozvíjet zejména funkce bazaru (prodej aut) a bazaru naruby (poptávka po autech), povinné ručení a další pojištění, jakož i napojení na svět IoT (ať už Bluetooth OBD II krabičky, nebo napojení na projekt Chytré auto od T-Mobile.cz).

Ve startupu Blinnker.com vidíme velký potenciál. Jsme přesvědčeni, že i díky naší investici bude moci Blinnker.com nadále rozvíjet své funkcionality a stane se oblíbenou a vyhledávanou sociální sítí pro všechny motoristy na celém světě,” řekl Michal Suchoba, zástupce investiční společnosti Miller Invest, a.s.

Blinnker.com nabízí přehledně na jednom místě vše o autech. Uživatelé si zde mohou přidat svá auta, chlubit se jimi, nebo diskutovat o nich. Také mohou nahrávat fotky svých vysněných sporťáků, vystavovat na odiv své "vytuněné" vozidla, dotazovat se po nich, prodávat je a pojistit si je.

K dalším funkcím Blinnkeru patří také dopravní zpravodajství a SPZ Messenger, funkcionalita, která umožňuje poslat zprávu jinému řidiči pomocí registrační značky jeho vozu.

V budoucnosti plánujeme do naší sítě připojit i servisy a další služby související s motorismem. Díky získané investici chceme vylepšovat a rozvíjet funkcionality sociální sítě tak, aby se stala první volbou motoristy a místem, kde se setkávají všichni uživatelé aut,” říká Martin Szotkovski, zakladatel a CEO společnosti Blinnker.com.

Oproti jiným platformám v Čechách či na Slovensku nabízí Blinnker nejen moderní webovou verzi, ale i nativní aplikace pro Android a iOS. Mobilní aplikace zaměřené na prodej aut (tedy pouze menší část celé funkčnosti Blinnkeru) dosahují přitom v sousedním Německu desítky milionů stažení.

Přidání auta v Blinnkeru je velmi jednoduché. V mobilní aplikaci se auto dá jednoduše nafotit, z přehledného seznamu je možnost zvolit si výrobce a model vozu a vše je publikováno a připraveno k prezentaci či prodeji.

Blinnker aplikace je pro uživatele k dispozici zdarma.


O společnosti Blinnker.com a.s.

Blinnker.com je první sociální síť pro motoristy která nejenže spojuje výhody Facebooku, Waze či Instagramu, ale poskytuje motoristům i užitečné služby týkající se prodeje či koupě aut, pojištění, dopravní zpravodajství a další funkcionality. Blinnker.com je dostupný nejen přes webovou verzi, ale i jako nativní aplikace pro operační systém Android a iOS. Spoluzakladateli společnosti jsou Martin Szotkovski (CEO), Roman Procházka (CSO) a Radek Hulán (CTO). Investorem je společnost Miller Invest a.s.

Blinnker.com, a.s. má sídlo v Bratislavě, přičemž marketing, obchod a vývoj mobilních aplikací se nacházejí v Žilině a webové a serverové technologie se navrhují v Plzni.

V současnosti funguje Blinnker ve veřejné beta verzi, ostré spuštění všech funkcí se plánuje v únoru 2017.

Projekt Blinnker.com získal podporu Microsoftu v rámci BizSpark+ programu, používá jeho cloudové technologie (Azure) pro zajištění škálování a potřebných služeb.

Kontakty

Richard Fides I managing director
Grape PR s.r.o., Košická 49, Bratislava
Tel. +421 905 11 00 99, @ richard.fides@grapepr.sk

Soňa Čeredejevová I marketing director
Blinnker.com a.s., Jégeho 2, Bratislava
Tel. +421 915 390 456,  @ sona@blinnker.com

Registrace uživatele

Přihlásit se