Dacia Duster druhej generácie sa predstaví už vo Frankfurte

Modernejší vzhľad, priestrannejší interiér a oficiálna premiéra na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte (14.9 - 24.9). Dacia Duster druhej generácie sa predstavuje na prvých oficiálnych fotografiách.

Dacii Duster prvej generácie priniesla status jedného z najobľúbenejších SUV na slovenskom trhu kombinácia troch faktorov. Ide o jedno z najdostupnejších áut na našom trhu, no zároveň Dacia s Dusterom trafila módnu vlnu SUV a crossoverov. Tretím je fakt, že v mori dnešných áut prepchatých výbavou, ste si mohli objednať Duster dokonca bez rádia. S výnimkou povinnej výbavy v podobe bezpečnostných prvkov (airbagy, ABS, trakčná kontrola), ste si mohli do 10 000 eur zadovážiť "holé auto".

Prvá generácia sa tešila ohromnej obľube a za 8 rokov strávených na mnohých svetových trhoch si k Dusteru našlo cestu milión majiteľov. Po sérii tajností prichádza rumunská značka s plnohodnotným nástupcom prvej generácie.

Duster druhej generácie si zachováva robustný postoj svojho predchodcu. Žiadne drastické zmeny však siluetu auta nepoznačili. Blatníky dostali nové prvky z nelakovaného plastu a ochrana nábehových hrán prednej a zadnej masky dostali omnoho výraznejší akcent.

Predná maska sa do veľkej miery inšpiruje dizajnom predošlej generácie po facelifte. Zotrváva na nej typická osmica strieborných oválov a nové svetlá reprezentujú modernejší tvar známeho dizajnu predchodcu. Výraznejší tvar a detaily dostala taktiež predná kapota. Najdominantnejším poznávacím znamením sa však stanú rozhodne zadné svetlomety. Sú vám povedomé? Nám teda rozhodne.

Dacia drží technické detaily a podobu interiéru v tajnosti až do premiéry vo Frankfurte. Rumunská značka však uvádza, že Duster druhej generácie má posunuté čelné sklo s A-stĺpikom o 100 milimetrov, čo výrazným spôsobom pomôže z hľadiska priestoru v interiéri. Fotografie zachytávajú model v produkčnej podobe na 17 palcových diskoch, v lakovej úprave Atacama.

Ako je nám už známa stratégia Dacie, môžeme očakávať všetku známu techniku z prostredia koncernu Renault-Nissan. Určite nebude v ponuke chýbať nový naftový štvorvalec 1,6 dCi, či preplňovaný benzínový štvorvalec 1,2 TCe. Špekulácie naznačujú dostupnosť dvojspojkovej prevodovky miesto robotizovaného systému, či pohon AWD s režimom uzávery diferenciálu a voľbou režimov (2WD-4WD).

Autor: VB
Fotografie/zdroj: Dacia, NETCarShow.com

< BLINNKER magazín [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se