Budúci týždeň otvoria most pri Blatnom cez D1 – Obmedzenia pretrvajú

Doprava na D1 pri Bratislave celkom výrazným spôsobom trpí pretrvávajúcimi stavebnými prácami. Dopravná situácia na D1 pred Bratislavou by sa však od pondelka mala mierne zmeniť. Národná diaľničná spoločnosť (NDS) oznamuje, že 28. augusta uvádza do oficiálnej prevádzky most cez diaľnicu D1 na ceste I/61 pri Blatnom.


Uzáverám ciest v okolí nového úseku však ešte neodzvonilo. Budovanie severných vetiev križovatky Blatné si vyžiada uzatvorenie komunikácie Blatné – Červený majer – Senec. Táto komunikácia donedávna slúžila pre napojenie na diaľnicu D1.

Hovorkyňa NDS Michaela Michalová uvádza, „Vodičom z Blatného a okolitých obcí odporúčame napojiť sa na diaľnicu D1 na križovatke Voderady, prípadne využiť ďalšie alternatívne trasy“.

Dopravné obmedzenia sa však pondelkovým otvorením mostu nekončia a netýkajú sa len uzatvorenia vyššie spomenutej lokálnej komunikácie. Premávka v aktuálnej podobe 2+2 (dvojprúdová obojsmerná prevádzka), vedená v pruhu smerom na Senec, zostáva v prevádzke až do konca novembra 2017.

Na plnú prevádzku diaľnice D1 v okolí križovatky Blatné si musia vodiči počkať do decembra 2017. NDS uvádza, že práce na stavbe pokračujú podľa plánov.

Zdroj: NDS

< BLINNKER magazín [SK]

Registrace uživatele

Přihlásit se